10 Kwiecień 2019

Rosja rozpoczęła dostawy ciężkiego miotacza ognia TOS-1A „Sołncepiok” do Arabii Saudyjskiej – przekazuje portal Lenta.ru, powołując się na źródło. Zgodnie z informacją rozmówcy agencji Rijad „otrzymał już partię pojazdów artylerii rakietowej”.

Ile dokładnie systemów przekazano stronie saudyjskiej, a także kiedy zaczęły się dostawy, nie podano.

Jak podkreślono, umowa ws. zakupu „Sołncepioka” została podpisana w 2017 roku w czasie wizyty w Rosji króla Salmana ibn Abd al-Aziz Al Su’uda. W dokumentach mowa była również o przeciwpancernych systemach rakietowych „Kornet-M”, granatnikach automatycznych AGS-30 i systemach rakietowych obrony przeciwlotniczej S-400.

TOS-1A „Sołncepiok” to modyfikacja słynnego systemu TOS-1 „Buratino”. Pocisk rakietowy w obu wersjach to niekierowana rakieta kalibru 220 mm, napędzana silnikiem na paliwo stałe, wyposażona w głowicę termobaryczną lub zapalającą . Rakiety TOS-1A mogą być używane na zasięgu do 6 km, a strefa całkowitego rażenia (pokrycie salwą 24 pocisków) to około 1 kilometr kwadratowy.

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/2019041010179599-arabia-saudyjska-dostala-rosyjskiego-solncepioka-sputnik/
—————————————–

Komentarz:

Obawiam się, że była to “niedźwiedzia przysługa” ze strony Putina. Teraz wahabici mogą uderzyć ze zdwojoną siłą na Jemen. W związku z tym, myślę, że Trump podziękuje Putinowi za pomoc w niszczeniu Jemenu.

Po tym i po innych podejmowanych decyzjach przez Putina, coraz bardziej odkrywa on prawdziwą twarz … kim naprawdę jest… Bo nie do pomyślenia byłoby twierdzić, że tu zaważyły sprawy inwestycji wahabitów w Rosji, szczególnie teraz, gdy świat wyraźnie zaczyna się dzielić na terrorystyczno-globalistycznych wojowników i na państwa i narody chcące pozostać suwerennymi, a do takich zaliczany jest Jemen, zwalczany przez Arabię Saudyjską przy pomocy Izraela, USA, Anglii, Francji i wielu innych “kundli” zachodu. Putin dobrze zna tę sytuację, i że wspomaga wahabitów terroryzująch Naród jemeński, to świadczyć może o jego dwóch twarzach. I tu świat chcący się wyzwolić od szatańskich globalistycznych “poprawiaczy” naszego globu – mocno się na Putinie rozczarował…

St. Fiut