12 Kwiecień 2019

W ostatni piątek Stelmet Falubaz Zielona Góra w pierwszym meczu sezonu ekstraligi żużlowej pewnie pokonał Get Well Toruń. Ale wynik został przyćmiony transparentem miejscowych kibiców, którzy napisali na nim:

– Cała Polska krzyczy z nami: precz ze zboczeniami.

Dodano do tego skrótowiec LGBT w znaku zakazu.

– Podczas piątkowego meczu Stelmet Falubaz Zielona Góra – Get Well Toruń, kibice wywiesili transparent z homofobiczną treścią. “Obrażał” on i “naruszał godność” społeczności LGBT+. Jako stowarzyszenie „Instytut Równości”, czyli instytucji, która za jeden z głównych celów wyznaczyła sobie walkę z homofobią, oczekujemy jasnego i zdecydowanego potępienia przez klub takiego zachowania kibiców. Doskonale znamy Falubaz, jego magię, markę i piękne tradycje. Posiada on w swoim gronie również wielu fanów społeczności LGBT+, którzy z pasją śledzą każdy mecz z trybun przy W69 – oburzył się miejscowy Instytut Równości, wzywając policję do zajęcia się sprawą.

Klub odpowiedział wczoraj wieczorem:

– ZKŻ SSA informuje, że nie ma nic wspólnego z wywieszonym podczas meczu z Get Well Toruń transparentem, dotyczących środowisk LGBT. Sprawą zajmuje się policja, która prowadzi dochodzenie mające na celu ustalenie organizatorów ekspozycji transparentu – czytamy w oświadczeniu.

Za: https://dzienniknarodowy.pl/tym-razem-kibice-zuzla-wywiesili/
————————————–