13 Kwiecień 2019

Departament Stanu USA interweniował w sprawie zaplanowanych przez Polskę ekshumacji na terenie niemieckiego obozu w Treblince. W piśmie skierowanym do ambasady RP podkreślono, że przeprowadzenie ekshumacji „wywoła poważne obawy natury religijnej”, a ekshumacje obejmujące miejsca pochówku żydowskich ofiar Holokaustu mogą być przeprowadzone „tylko pod warunkiem odpowiednio wcześniej przeprowadzonych konsultacji ze środowiskami żydowskimi w Polsce”. Jaka jest reakcja polskich władz?

– Zaplanowana w dniach od 15 do 30 kwietnia 2019 r. ekshumacja polskich ofiar niemieckiego niewolniczego Obozu Pracy dla Polaków w Treblince I nie odbędzie się – poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. „Decyzję taką podjął Zastępca Prokuratora Generalnego Dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, wydając stosowne polecenie prokuratorowi prowadzącemu śledztwo” – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

Jakie jest oficjalne tłumaczenie odwołania ekshumacji, która miała rozpocząć się w poniedziałek? Decyzja ma być podyktowana tym, że „zgodnie z § 12 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi z 1 grudnia 2001 r. ekshumacje zwłok i szczątków ludzkich są dopuszczalne do 15 kwietnia”. 

„Zaplanowanych czynności procesowych nie da się przeprowadzić do tej daty, ponieważ prace na terenie niemieckiego niewolniczego Obozu Pracy dla Polaków Treblinka I zostały wyznaczone na obszarze obejmującym aż 5000 mkw. Nie sposób przy tym precyzyjnie określić liczby jam grobowych i ilości szczątków, które mogą zostać ujawnione i miałyby zostać ekshumowane” – podano w komunikacie.

Mój komentarz: Prokuratura Krajowa ma Polaków za idiotów. Jeszcze dziś rano termin rozpoczęcia prac ekshumacyjnych (15 kwietnia) był właściwy, a po południu już nie jest. Dlaczego? Ze względu na rozporządzenie Ministra Zdrowia? Kto w to uwierzy? Po prostu, Żydzi tupnęli nogą i nie zgadzają się na ekshumację, a Departament Stanu USA pogroził palcem, w związku z czym polskie władze szybciutko wykonują polecenie, żeby Żydzi się nie zdenerwowali.

Dlaczego zablokowanie ekshumacji w Treblince było tak ważne dla Żydów? Opinii publicznej wmawia się, że powodem są przyczyny religijne. Powtórzę zatem po raz kolejny: żydowskie prawo religijne nie zakazuje ekshumacji szczątków ofiar z masowych grobów! Blokowanie ekshumacji w Treblince służy wyłącznie podtrzymaniu oszukańczej narracji, którą wykorzystano do zablokowania ekshumacji w Jedwabnem! A do tej ekshumacji Żydzi nie dopuszczą, żeby się waliło i paliło, ponieważ jedwabieńskie kłamstwo służy Żydom do szkalowania Polaków i budowania narracji o polskim udziale w Holokauście. W tle jest 300 miliardów dolarów, które Żydzi chcą wyłudzić od Polski posługując się m.in. jedwabieńską hagadą puszczoną w świat przez Jana T. Grossa.

Po raz kolejny Żydzi osiągnęli, co chcieli, a polskie władze ugięły się przed ich żądaniem postraszone przez Departament Stanu USA. Oczywiście każdy głos krytyki zostanie natychmiast uznany z antysemityzm i mowę nienawiści. Jesteśmy coraz bardziej zaganiani do kąta, z którego nie ma ucieczki. Tak wygląda deklarowane przez PiS „wstawanie z kolan”.

Źródło informacji i cytatów: onet.pl

Przeczytaj też:

Za: https://wprawo.pl/2019/04/12/polska-spelnia-zydowskie-zadanie-nie-bedzie-ekshumacji-w-treblince/

Za: wprawo.pl

———————————————————