15 Kwiecień 2019

„Śmiertelny pył: made in USA” to tytuł nowej książki Friedera Wagnera, w której autor przedstawia szokujący opis tego, w jaki sposób USA skaża całe obszary ziemi amunicją uranową. Opisuje także strategię zatajania prawdy przez wojsko, przemysł i rząd, a także przedstawicieli mediów i polityki. Co chce nam przekazać Wagner?

Amunicja uranowa bez zabezpieczeń

Amunicja z rdzeniem uranowym jest wytwarzana z odpadów przemysłu jądrowego.

Na przykład, przy produkowaniu tony tzw. prętów paliwowych z naturalnego uranu dla elektrowni jądrowych, produkuje się około ośmiu ton zubożonego uranu.

Około 30, 40 lat temu technicy wojskowi dokonali odkrycia, w którym ustalili, że uran jest prawie dwukrotnie cięższy niż ołów i utworzony z niego pręt w ciągu ułamka sekundy wnika w pancerze, beton i cement.

Problem w tym, że pomimo skuteczności zubożony uran po użyciu jest emiterem alfa, co oznacza, że jest radioaktywny i wysoce toksyczny.

Spala się do nanocząstek, sto razy mniejszy niż czerwone krwinki.

Staje się więc praktycznie metalowym gazem, który dostaje się do środowiska, skaża wodę, może być przenoszony wszędzie z wiatrem, może być wdychany.

Te nanocząstki mogą również przenikać przez barierę matka-dziecko, przechodzić bezpośrednio do mózgu i gromadzić się we krwi we wszystkich organach ludzkich i zwierzęcych.

Zubożony uran musi być odpowiednio przechowywany i zabezpieczony, a tak nie jest, bo taka operacja kosztuje dużo pieniędzy.

Chętnie stosowana

Na wielką skalę amunicję uranową wykorzystano w 1991 r. w pierwszej wojnie w Zatoce Perskiej przeciwko Irakowi.

Wojsko przyznało się, że wówczas wykorzystano około 320 ton.

Następnie – w drugiej wojnie w Iraku w 2003 r. – było zużytych już ponad 2000 ton.

W międzyczasie tego rodzaju amunicja używana była w Kosowie, w wojnie w Jugosławii, w wojnie bośniackiej w 1995 r., w wojnie w Kosowie w 1999 r. i od 2001 r. do dziś w Afganistanie.

Publikacja oparta jest na dwóch reportażach filmowych reżyserstwa Wagnera: „The Doctor and the Radiated Children of Basra” (2004) i „Deadly Dust – Death Dust” (2007), kręconych w miejscach największych zbrodni wojennych.

Autor na własne oczy ujrzał konsekwencje stosowania amunicji uranowej podczas walk.

W Iraku rozmawiał z mieszkańcami, odwiedził także tereny, gdzie miały miejsce duże bitwy czołgowe.

To stamtąd pobrano próbki gleby oraz próbki pyłu osadzające się na pojazdach.

We wszystkich próbkach gleby znaleziono zubożony uran.

Niestety w większości były to pozostałości uranu 236 –  jeszcze bardziej intensywnego i jeszcze bardziej toksycznego, który promieniuje jeszcze mocniej i nie występuje w naturze.

Ten rodzaj pojawia się to tylko przy ponownym przetwarzaniu prętów paliwowych.

Innymi słowy, Wagner wraz z ekipą filmową i badaczami udowodnił, że wojsko, USA i ich koalicja chętnie używają amunicji z rdzeniem uranowym.

Prawdziwa zbrodnia wojenna

Wagner nie ma wątpliwości co do tego, że działania wojenne z użyciem amunicji uranowej są zbrodnią wojenną.

Z oddziałów włoskich stacjonujących w Iraku i Kosowie, które liczyły około 2000 żołnierzy, 109 mężczyzn zachorowało na raka i zmarło.

Rodziny szesnastu z nich złożyły pozew i wygrały sprawę.

Sądy nakazały państwu włoskiemu lub Ministerstwu Obrony zapłacić odszkodowanie za narażenie żołnierzy na śmiertelne niebezpieczeństwo związane z użyciem amunicji uranowej.

Czy to w Basrze, czy w Bagdadzie na szpitalnych oddziałach dziecięcych leżą tak zdeformowane dzieci, że często nie przypominają ludzi.

Tam rodzą się dzieci, które nie mają głowy, nie mają nosa, nie mają w ogóle lub mają tylko jedno oko pośrodku, lub których narządy wewnętrzne są poza ciałem.

Wegetują godzinami w wielkim bólu, a następnie umierają, a wszystko przez to, że ich matki w czasie ciąży były narażone na śmiertelny pył.

Problem jest tym większy, że ten pył używany w południowym Iraku jest niesiony na północ przez ciągłe tzw. pustynne burze, które wędrują z południa na północ, na przykład do Irbilu.

Śmiertelny pył z amunicji uranowej wędruje więc sobie spokojnie po świecie, osadzając się tam, gdzie chce, sprawiając, że ludzie masowo chorują na nowotwory, a dzieci i zwierzęta rodzą się zdeformowane.

Źródło: odkrywamyzakryte.com

Za: https://robertbrzoza.pl/najlepsze-z-ostatnich-5-dni

—————————————