18 Kwiecień 2019

Wielki pożar w Notre Dame w Paryżu
 
 
Grażyna Garboś

Po szoku spowodowanym tragedią w Paryżu, kiedy zabytek światowej kultury bezbronnie ginął w płomieniach, następuje czas pytań. Dlaczego tak się stało? Czy działania paryskiej służby pożarniczej były wystarczające? Czy to znak z niebios, że pożar wydarzył się właśnie w czasie tygodnia Wielkiego Postu?

Wspaniałych zabytkowych świątyń chrześcijańskich na całym świecie jest wiele. Nie brakuje ich też w Polsce. Nic więc dziwnego, że opinia publiczna, przerażona losem Notre Dame de Paris, zainteresowała się, w jakim stopniu zabezpieczone są inne kościoły.

Sputnik skontaktował się z administracją Bazyliki Mariackiej w Krakowie, polskiej perły architektury sakralnej, i okazało się, że kancelaria świątyni otrzymuje tyle telefonów od zatroskanych obywateli i dziennikarzy, że postanowiła opublikować specjalny komunikat.

Wyrażając solidarność z gospodarzami katedry Notre Dame w Paryżu, jednocześnie administracja świątyni krakowskiej podziękowała wszystkim, którzy wyrażają troskę o bezpieczeństwo kościoła Mariackiego w Krakowie. Aby uspokoić obywateli, w komunikacie podkreślono:

Kościół Mariacki jest pod stałym nadzorem i monitoringiem. Nasze systemy są bezpośrednio połączone z dyżurnym Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Czas dojazdu jednostki ratowniczo-gaśniczej nie powinien przekroczyć 3 minut. Kościoła strzeże w przestrzeni naw, wież oraz poddasza 300 detektorów — wykrywaczy zagrożenia. Dodatkowym zabezpieczeniem bazyliki są: hydrant wewnętrzny, hydranty zewnętrzne oraz podręczny sprzęt gaśniczy, w tym około 70 gaśnic. Zaznaczyć należy, że nasza bazylika może pochwalić się całodobową obserwacją strażaków – hejnalistów.

Przy wszystkich pracach remontowo-konserwatorskich występuje stały nadzór osób upoważnionych oraz obecność podręcznego sprzętu gaśniczego na wypadek wystąpienia zagrożenia. W tym czasie nie prowadzimy żadnych prac przy więźbie dachowej. Dodatkowo, systematycznie przechodzimy próbne alarmy i szkolenia pracowników. Co kwartał sprzęt przeciwpożarowy przechodzi inspekcję. Ostatnie ćwiczenia na dużą skalę z zadymieniem, ewakuacją i sprzętem gaśniczym odbyły się we wrześniu 2017 roku” – czytamy w komunikacie administracji kościoła Mariackiego w Krakowie na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego świątyni.

Jako że zdaniem mediów przyczyną pożaru w Notre Dame mógł być wypadek przy pracach remontowych, Sputnik skontaktował się z jeszcze jedną świątynią, Bazyliką Mariacką w Gdańsku, gdzie akurat są prowadzone szeroko zakrojone prace renowacyjne. Niestety nie otrzymaliśmy ani ustnej, ani pisemnej odpowiedzi na nasze pytania.

Z kolei, komentując różne spekulacje zwolenników mistyki, którzy widzą znak z niebios w tym, że pożar miał miejsce akurat w okresie tygodnia Wielkiego Postu, proboszcz jednej z warszawskich parafii stwierdził:

Dla jednych pożar ten będzie po prostu przypadkowym zaprószeniem ognia, a dla innych znakiem od Boga… Bóg rzeczywiście daje nam znaki. Jednak nie należy ich interpretować pochopnie. To są trudne tematy wiary. Ale na pewno nie nazwałbym tego karą!

– podkreślił ksiądz Ireneusz z Warszawy.

——————————————

Ciekawsze komentarze:

popeye – 

Nie szukajcie w tym gniewu Boga, tylko wróćcie do historii i przypatrzcie się, kiedy płonęły kościoły i mordowano chrześcijan: 

1. Rewolucja Francuska a dokładnie żydo-masońska pod postacią Jakobinów.

2. Rewolucja bolszewicka w Rosji a w zasadzie żydo-masońska finansowana przez bankierów i kierowana przez rodzinę Rothschildów w 1917 i później.

3. Wszystkie rewolucje “proletariackie” po XX wieku w Europie (Węgry, Rumunia, Niemcy.).

4. Najazdy na południową Europę islamu opłacanego przez żydów.

5. ISIS – stworzone przez USA za pieniądze podatników i kierowane przez żydowskich bankierów.

6. I i II WŚ wywołane przez żydów do zmiany systemów spoleczno-politycznych świata i likwidacji starego porządku na rzecz “nowych demokracji”.

Gdzie by nie patrzeć na zbrodnie tam żyd na żydzie, jeden płacący, drugi mordujący a trzeci palący. I wszystko w imię budowy zbrodniczego syjonizmu.

——————————————

teodora – 06:51 18.04.2019

Pretekst do kolejnego konfliktu zbrojnego umożliwiającego sprostaniu nadchodzącemu kryzysowi we Francji. “Starsi bracia” nie mają litości obierając za punkt zapalny znamienite elementy kultury.

——————————————

Za: https://pl.sputniknews.com/polska/2019041610219775-Paryz-tragedia-notre-dame-kara-boska-sputnik-polska/

—————————————————