18 Kwiecień 2019

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un na ćwiczeniach wojskowych
 

Południowokoreańscy eksperci wojskowi uważają, że 17 kwietnia KRLD przetestowała nowe taktyczne pociski kierowane o małej wysokości lotu i krótkim zasięgu, ale z dużą prędkością – donosi w czwartek agencja Yonhap.

Wcześniej agencja poinformowała, że ​​KRLD przeprowadziła próbę nowej taktycznej broni kierowanej, a na poligonie był obecny przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un. Test broni był pierwszym w KRLD po drugim szczycie północnokoreańskiego przywódcy i prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Według południowokoreańskiej armii KRLD mogła przetestować pociski klasy ziemia-ziemia o zasięgu około 20 kilometrów lub pociski manewrujące.

Pociski Korei Północnej są rejestrowane przez system wykrywania Północnego Dowództwa Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych, ale tym razem z powodu niskiej wysokości i krótkiego zasięgu nie zarejestrowano taktycznej broni kierowanej – cytuje agencja słowa źródła wojskowego w Korei Południowej.

Ekspert z Korei Południowej sugeruje, że broń testowana przez KRLD ma na celu rażenie celów zarówno na lądzie, jak i na morzu i w powietrzu i są to uniwersalne pociski manewrujące. Jednak takie pociski zostałyby zarejestrowane przez systemy wykrywania.

Ponieważ KRLD nie publikuje zdjęć testowanych pocisków, wnioski te opierają się na wynikach analizy przeprowadzonej przez ekspertów wojskowych z Korei Południowej.

Ich zdaniem obecne testy mają na celu dalsze doskonalenie broni w Korei Północnej.

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/2019041810229221-sputnik-krld-test-rakiety/
——————————————