9 Maj 2019

Pierwszy wiceprzewodniczący opozycyjnego parlamentu Wenezueli Edgar Zambrano
 
Pierwszy wiceprzewodniczący opozycyjnego parlamentu Wenezueli Edgar Zambrano został zatrzymany, poinformował przewodniczący Narodowego Zgromadzenia Konstytucyjnego Diosdado Cabello.

To oświadczenie złożył na antenie państwowej stacji telewizyjnej. Cabello wskazał również, że Zambrano był jednym z liderów próby zamachu stanu 30 kwietnia.

Sam opozycjonista napisał na Twitterze, że jego samochód został otoczony przez pracowników Boliwariańskiej Służby Wywiadu SEBIN. 

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro za próbę zamachu stanu zwolnił dziesiątki wojskowych. Wśród nich jest były szef Boliwariańskiej Służby Wywiadu SEBIN, generał dywizji Manuel Figuera i podpułkownik Narodowej Gwardii Boliwariańskiej Iljicz Sánchez, który w ostatnich miesiącach kierował służbami bezpieczeństwa opozycyjnego Maduro Zgromadzenia Narodowego.

Ponadto z wojska wydalono czterech podpułkowników, czterech majorów, czterech kapitanów, sześciu poruczników i 35 sierżantów.

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/2019050910369452-sputnik-wenezuela-zatrzymano-wiceprzewodniczacego-opozycyjnego-parlamentu/
—————————————————