17 Maj 2019

Korytarz humanitarny Abu Duhur w syryjskiej prowincji Idlib
 

Terroryści „Dżabhat an-Nusry” przygotowują prowokację w syryjskiej prowincji Idlib, aby oskarżyć siły powietrzne o ataki chemiczne na ludność cywilną, informuje rosyjskiego Centrum Pojednania Stron Konfliktu w Syrii.

„Według mieszkańców miejscowości Serakab, w rejonie tej osady terroryści «an-Nusry» przygotowują prowokację z użyciem trujących środków chemicznych, a także dostarczanych z innych regionów Syrii odłamków rosyjskich pocisków lotniczych” – czytamy w wiadomości.

Terroryści planują zorganizować sesję zdjęciową i opublikować ją w sieciach społecznościowych i zachodnich mediach, dodało Centrum Pojednania Stron Konfliktu.

„Informacje otrzymane od mieszkańców Serakab podczas kontroli zostały potwierdzone za pośrednictwem innego niezależnego kanału” – czytamy w oświadczeniu. To nie pierwszy raz, gdy pojawiają się informacje o inscenizowanych sesjach zagranicznych dziennikarzy w Syrii. 

W lutym producent BBC Rima Dalati oświadczył, że zdjęcia w szpitalu po rzekomych atakach chemicznych w Dumie były inscenizowane.

W kwietniu Centrum Pojednania Stron Konfliktu poinformowało, że zagraniczni dziennikarze utrwalili śmierć rodziny z powodu rzekomego użycia broni chemicznej przez syryjskie oddziały rządowe.

Zobacz również: Moskwa nie spieszy się z atakiem na Idlib z pow odu ludności cywilnej i Turcji

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/2019051710406197-sputnik-ministerstwo-obrony-rosji-terrorysci-przygotowuja-nowe-prowokacje-w-idlibie/

—————————————————————————–