18 Maj 2019

Zgodnie z informacjami podanymi przez ambasadę Państwa Izrael, o sobotę 18 i niedzielę 19 maja w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się kolejna edycja KUZMIC, czyli Izraelskiego Pikniku organizowanego co roku z okazji Święta Niepodległości Izraela. Data ta zbiega się z Nocą Muzeów i finałem Eurowizji, który odbywa się w tym roku w tym właśnie państwie.

– KUMZIC to skrawek Izraela w Warszawie – smaki, aromaty, dźwięki, barwy i ruc – zachwala placówka dyplomatyczna żydowskiego państwa. – Wyjątkowi goście opowiedzą o różnych obliczach Izraela. O Izraelu opowiedzą specjaliści: dziennikarze, wykładowcy i studenci UW kierunków związanych z Izraelem i językiem hebrajskim, a także członkowie warszawskiej społeczności żydowskiej. Zaprosimy też do podzielenia się swoimi doświadczeniami osoby, dla których Izrael jest pasją- podróżników, autorki książek, czy członków ekipy nagrywającej w Izraelu materiał do superprodukcji “Biblia Audio”. Dowiemy się wiele o związkach Izraela i Polski, o wzajemnych wpływach języków polskiego, jidysz i hebrajskiego, współczesnej kulturze i życiu codziennym Izraelczyków (….) Spróbuj tańca, sztuk walki i weź udział w warsztatach muzycznych, a przeniesiesz się prosto nad Morze Śródziemne. Dzieci biorące udział w pikniku będą mogły pobawić się z animatorami z Miejsca edukacji rodzinnej “U króla Maciusia”, a ich rówieśnicy ze szkoły żydowskiej zaproszą je do wspólnego tańca, śpiewania i recytowania hebrajskich wierszyków.

Za: embassies.gov.il
Za: https://dzienniknarodowy.pl/izraelczycy-przejmuja-weekend-welski-pi/
——————————————————-

Żydzi powolutku, przejmują Polskę – dziś piknik, a za rok – posiedzenie Knesetu w byłym polskim sejmie – a Polacy??? Nic, nic  się nie stało  … to tylko piknik…