18 Maj 2019

Witold Gadowski zamieścił wczoraj na Facebooku następujacą informację: 

„Taka sytuacja od naszego h.c.: Stanisław Michalkiewicz, Witold Gadowski. Słuchałem dziś w radio Wnet rozmowy Panów. Usłyszałem, że żydowskie organizacje przemysłu holokaustu przeprowadzą inwentaryzację nieruchomości w Polsce. Chciałem Panom przekazać jak przeprowadzą inwentaryzację nieruchomości: Już nic nie muszą nowego robić. Bo w obecnej sytuacji by się spotkali z oporem polskich archiwów i urzędów. 

Oni zbierali te informacje przynajmniej od ostatnich 15 lat. Zaczęło się to za czasów gdy szefem warszawskiego biura Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie był Jerzy Halbersztadt (współtwórca Muzeum Historii Żydów Polskich, członek B’nai B’rith). Podpisał umowy z wszystkimi Archiwami Państwowymi w Polsce na kwerendy i skanowanie WSZYSTKICH akt archiwalnych dotyczących historii i zagłady Żydów. WSZYSTKICH. Także tych związanych ze spisami nieruchomości żydowskich tzw. opuszczonych po II wojnie, które robiły na swoje potrzeby wszystkie miasta i gminy na polecenie starostw powiatowych. Polskie Archiwa Państwowe już same tę robotę wykonały. Nic już nie musimy udostępniać. Oni już wszystko mają w Waszyngtonie. Teraz tylko usiąść i podliczyć domy i parcele.

Weryfikacja tego co napisałem?

  1. Zadzwońcie do jakiegokolwiek dużego archiwum w Polsce. Polecam Kraków, Warszawa, Łódź, Lublin… i zapytajcie czy warszawskie biuro Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie mikrofilmowało akta dotyczące Żydów (w tym nieruchomości opuszczonych, akt niemieckich urzędów powierniczych) w ostatnich 15 latach?

  2. Zadzwońcie do warszawskiego biura USHMM i zapytajcie czy mikrofilmowali takie akta?

Pozdrawiam, Wasz honorable correspondent” 

Pod wpisem pojawił się ciekawy komentarz internauty Jarosława Brzosta:

„Myślę że dużo wcześniej, ponad 20 lat temu oprowadzałem po archiwach miasta, w którym obecnie mieszkam, starsze rodzeństwo Żydów, którzy przyjechali do Siedlec z Hajfy. Sprawdzali czy jest w archiwach udokumentowana sprzedaż kamienicy, której pozbyli się ich rodzice przed wyjazdem z Polski w latach 20-tych. Jak to się teraz wszystko układa w całość.”

Nasz komentarz: To faktycznie układa się w całość. Wieloletnia nagonka na Polskę i robienie z nas współsprawców Holokaustu. Zbieranie dokumentacji. Ustawa 447 wprowadzająca prawo plemienne i sprzeczna z umowami indemnizacyjnymi. Ignorowanie faktu, że żydowskie mienie zostało zagrabione przez Niemców. Ignorowanie faktu, że żydowskie nieruchomości zostały zniszczone przez Niemców, a Polacy łożyli na ich odbudowę. Ignorowanie faktu, że żydowskie nieruchomości były obciążone długami hipotecznymi, a nawet sprzedane przez właścicieli. Mamy płacić! A prezydent Duda bajdurzy o „Rzeczpospolitej Przyjaciół” i „poszukiwaniu tkanki łączącej”.

Dla jasności – Platforma Obywatelska chciała sprzedać Lasy Państwowe, żeby zrealizować żydowskie roszczenia. Nie miejmy złudzeń, żaden rząd RP do tej pory nie postawił się Żydom.

Źródło: facebook

Przeczytaj też

Za: https://wprawo.pl/2018/05/17/organizacje-zydowskie-maja-juz-skany-wszystkich-akt-dotyczacych-nieruchomosci-zydowskich-w-polsce/?fbclid=IwAR1P_pAGzgHAL3Owv-ooy5958SsFzAwCzHylRX_7sB9Bg9VuSsdtyPb_q3Y

———————————————————————–