5 Czerwiec 2019

W Stanach Zjednoczonych trwa akcja dyskredytowania dr Ewy Kurek i posła Roberta Winnickiego, którzy mieli spotkać się z amerykańską Polonią. Spotkania miały odbyć się na terenie parafii, ale kolejni hierarchowie zakazują ich organizowania. Najpierw zakaz wydal biskup Brooklynu Nicholas DiMarzio po liście protestacyjnym podpisanym m.in. przez Żydów i muzułmanów. Kolejny zakaz został wydany przez arcybiskupa Chicago, kardynała Blase’a Cupicha.

– Otrzymałem wiadomość od proboszcza z chicagowskiej parafii: kardynał zakazał organizowania spotkań z Robertem Winnickim na terenie chicagowskich archidiecezji. Bez względu na opcję polityczną jest to skandal! R. Winnicki to polski parlamentarzysta, nie pozwólmy na antypolonizm! – informuje na Twitterze Arkadiusz Cimoch, przewodniczący Koła Chicago Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Cimoch informuje też, że KODomici wysłali list do kardynała Blase Cupicha, arcybiskupa metropolity Chicago.

Arkadiusz Cimoch@ArkadiuszCimoch
Otrzymałem wiadomość od proboszcza z chicagowskiej parafii: kardynał zakazał organizowania spotkań z @RobertWinnicki na terenie chicagowskich archidiecezji. Bez względu na opcję polityczną jest to skandal! R. Winnicki to polski parlamentarzysta, nie pozwólmy na antypolonizm!
Ludzie o tym mówią: 237
=============================================

Poseł Robert Winnicki [@RobertWinnicki] i dr Ewa Kurek na indeksie.

O zmianie lokalizacji poinformujemy wkrótce. https://www.facebook.com/notes/polish-freedom-network/the-most-reverend-eminence-cardinal-blase-j-cupich-archbishop-of-chicago/2413383112047408/?fref=gs&dti=1244333802337962&hc_location=group 

================================================
 

W liście stwierdzono, że dr Ewa Kurek jest osobą o „wysoce kontrowersyjnych poglądach politycznych” wygłaszającą „ahistoryczne twierdzenia” na temat Żydów. Napisano też, że podczas ubiegłorocznej wizyty w USA dr Kurek „wyrażała swoje rewizjonistyczne twierdzenia o Holokauście”, a jej wystąpienia zostały negatywnie ocenione przez amerykańska prasę i „prominentne organizacje polsko-amerykańskie”. „Wierzymy, że Kościół powinien stawać w obronie wspólnego dobra i pracować na rzecz społeczeństwa bardziej miłującego i spoistego” – piszą autorzy listu domagając się neutralności Kościoła wobec „polityki unurzanej w błocie”.

W liście stwierdzono również, że poseł Robert Winnicki jest „skrajnie prawicowym politykiem” stojącym na czele „polskiej partii nacjonalistycznej”.

„Uniżenie prosimy o poproszenie parafii, aby odwołały spotkania z dr Ewą Kurek i Robertem Winnickim oraz nie organizowały w przyszłości spotkań, podczas których gośćmi mieliby być nacjonaliści, antysemici i ksenofobowie, ponieważ związki z takimi gośćmi wyrządzą szkodę Kościołowi i dobremu imieniu kongregacji” – apelują sygnatariusze listu.

Poseł Winnicki poinformował na Twitterze o nowym miejscu i terminie spotkań organizowanych w Chicago.

Robert Winnicki@RobertWinnicki

ZMIANA LOKALIZACJI spotkań w Chicago, zapraszamy!

Siedziba Klubu Sportowego Eagles
9 czerwca (niedziela), godz. 14.00
Adres:
5844 N. Milwaukee Ave.

Restauracja Jolly Inn
10 czerwca (poniedziałek), godz. 19.00
Adres:
6501 W. Irving Park Rd.

Arkadiusz Cimoch@ArkadiuszCimochKODomici wysłali taki list do kardynała Blase Cupicha, arcybiskupa metropolity Chicago⬇️

Poseł Robert Winnicki [@RobertWinnicki] i dr Ewa Kurek na indeksie.

O zmianie lokalizacji poinformujemy wkrótce. https://www.facebook.com/notes/polish-freedom-network/the-most-reverend-eminence-cardinal-blase-j-cupich-archbishop-of-chicago/2413383112047408/?fref=gs&dti=1244333802337962&hc_location=group 

Mój komentarz: Hierarchowie Kościoła katolickiego słuchają wrogów Kościoła i na ich życzenie niszczą polskich patriotów. Ale to nie dzieje się od wczoraj, czy od dziś. To dzieje się od dawna. O niszczeniu Kościoła rękami jego hierarchów wielokrotnie mówił i pisał Jacek Międlar. Został za to obrzucony błotem i oskarżony przez wiele osób na prawicy o to, że działa na szkodę Kościoła. Tymczasem to, o czym Jacek mówił i pisał, okazuje się dziś bolesną prawdą. Hierarchowie idą ręka w rękę z antykatolickimi środowiskami plującymi na chrześcijaństwo.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, Facebook

Przeczytaj też:

Za: https://wprawo.pl/2019/06/05/arcybiskup-chicago-na-smyczy-kodomitow-zakaz-spotkan-w-parafiach-z-dr-kurek-i-poslem-winnickim/

————————————————–