8 Czerwiec 2019

Oddziały Syryjskiej Armii Arabskiej ostrzeliwują pozycje terrorystów w Jaysh al-Izza na północy Hamy i w południowym Idlibie w odpowiedzi na notoryczne łamanie przez terrorystów umowy o strefie deeskalacji.

W środę wieczorem odziały wojsk rządowych wystrzeliły pociski w pojazdy terrorystów Dżabhat an-Nusra, przemieszczających się z miejscowości Chan Szajchun w południowym Idlibie do miejscowości Hesraja w północnej Hamie, zabijając i raniąc wielu terrorystów i niszcząc siedem pojazdów, w tym trzy pojazdy opancerzone, z których wszystkie były wyposażone w materiały wybuchowe i poruszały się z przodu konwoju.

Wcześniej tego samego dnia artyleria Syryjskiej Armii Arabskiej ostrzelała pozycje Jaysh al-Izza i Dżabhat an-Nusry w al-Zakum, al-Zakat i Kulajdin  w północnej Hamie, zabijając wielu terrorystów i niszcząc ich kryjówki i wyrzutnie rakiet.

Przeprowadzono również ostrzał artyleryjski linii zaopatrzenia i pozycji terrorystów w Tarmili, Nakirze i w pobliżu Chan Szajchun, co doprowadziło do neutralizacji kilku oddziałów i zniszczenia większości ich fortyfikacji i linii zaopatrzenia.

(na podst. SANA/ oprac. Eugeniusz Onufryjuk)
Za: http://xportal.pl/?p=34758
——————————————