10 Czerwiec 2019

W sobotę (08.06.2019) przeszedł ulicami Warszawy marsz LBGT, czyli tzw. Parada Równości. Impreza objęta była patronatem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który uczestniczył w marszu i wygłosił przemówienie z tęczowej platformy. 

Według organizatorów w marszu wzięło udział 80 tys. osób. Warszawski ratusz podaje liczbę 47 tys., a policja poinformowała, że szacunki dotyczące liczby zgromadzonych pozostawia „części ekspertów i dziennikarzy”. Ze zdjęć opublikowanych w Internecie wynika, że dane organizatorów i ratusza są mocno przesadzone. Czy tak wygląda 80 lub 47 tys. osób? Bez żartów. To jest zaledwie kilka tysięcy osób i bajki organizatorów oraz ratusza nie zmienią rzeczywistości.

Wiktor Kos@wiktorkoss

Odetchnąłem z ulgą. W odniesieniu do liczby ludności Warszawy, to nie ma tutaj nawet promila zboczeńców.

Ludzie o tym mówią: 198

Twitter Ads – informacje i Polityka prywatności

============================================

Przed marszem odbyła się parodia Mszy Świętej, którą „odprawił” Szymon Niemiec tytułujący się biskupem Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego. Okazuje się jednak, że takiego kościoła nie ma, a Niemiec określa się jako „niezależny biskup katolicki”. Niemiec poinformował na Facebooku, że przed marszem odprawił „nabożeństwo ekumeniczne, do którego zaproszeni są wszyscy ludzie wiary”. Co ciekawe, podczas „nabożeństwa” asystował mu mężczyzna z durszlakiem na głowie!

Osadzony film

Klaudiusz Slezak@KlaudiuszSlezak

Takie rzeczy na paradzie równości…

Ludzie o tym mówią: 657

Twitter Ads – informacje i Polityka prywatności

======================================

W związku z „nabożeństwem” odprawionym przez Niemca i osobnika z durszlakiem na głowie, Episkopat wydał komunikat, w którym wskazał, że tego typu działanie ma znamiona bluźnierstwa. „W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących. Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości” – pisze w komunikacie rzecznik Episkopatu, ks. dr Paweł Rytel-Andrianik.

EpiskopatNews@EpiskopatNews

Ludzie o tym mówią: 373

Twitter Ads – informacje i Polityka prywatności

===============================================

Na marszu LGBT pojawił się też blok żydowski z tęczową flagą z Gwiazdą Dawida. Około stu osób zebrało się pod pomnikiem Janusza Korczaka i dołączyło do parady. „Jedną z wartości, które nam przewodzą jest «tikkun olam». Wywodzi się ona z judaizmu i znaczy «naprawianie świata». Małymi codziennymi działaniami chcemy tworzyć lepszą rzeczywistość, której wszyscy i wszystkie będziemy czuli się częścią” – informują organizatorzy bloku żydowskiego. W paradzie wzięła też udział ambasador Izraela Anna Azari, a także przedstawiciele innych ambasad w tym m.in. USA i UK.

Dorota@badzpowazna

Ambasador Izraela Anna Azari w tęczowych barwach…

Ludzie o tym mówią: 383

Twitter Ads – informacje i Polityka prywatności

==================================================

Jeden z uczestników marszu wygłosił oświadczenie, które wydaje się najlepiej oddawać faktyczne przesłanie tej imprezy LGBT rzekomo promującej tolerancję i szacunek dla wszystkich ludzi. „Wszystkie stare k…y głosujące na PiS wymrą i w końcu władza w kraju trafi w normalne ręce”.

Osadzony film

Paweł Szefernaker 🇵🇱

@szefernaker

Tak wygląda „tolerancja” i „szacunek” w wykonaniu wyborców opozycji uczestniczących w . Od dawna powtarzam, że tegoroczne wybory to zderzenie cywilizacji. (źródło: @WiadomosciTVP)

Ludzie o tym mówią: 1 277

Twitter Ads – informacje i Polityka prywatności

Źródło informacji: Twitter, Facebook, jewish.pl

=============================================

Za: https://wprawo.pl/2019/06/10/marsz-lgbt-w-warszawie-parodia-nabozenstwa-zydowski-blok-i-stare-ky-glosujace-na-pis/

————————————————————-