10 Czewrwiec 2019

– Otrzymałem dziś „nietypowy” telefon. Idę jutro na spotkanie. Lepiej we wtorek w południe niż niespodziewanie w piątek wieczorem. Informuję, że jestem w dobrej formie – napisał Jacek Międlar na Twitterze, a następnie zamieścił na Facebooku krótki komentarz do tej informacji. 

Jacek Międlar@jacekmiedlar

Informuję, że jestem w dobrej formie.

Okazuje się, że do Jacka zadzwonili funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (tak się przedstawili) i powiedzieli, że chcą się z nim spotkać. Jacek nie otrzymał żadnego oficjalnego wezwania, więc nie wiadomo, o co chodzi. Po naradzie z kilkoma znajomymi, Jacek zdecydował się na spotkanie we wtorek (11.06.2019) w miejscu publicznym. W komentarzu na Twitterze, jak również w nagraniu na Facebooku zapewnił, że jest w dobrej formie („Kto kumaty, ten wie, o co chodzi”).

Co ciekawe, kilka dni Stanisław Michalkiewicz poinformował, że on również otrzymał „nietypowy” telefon od funkcjonariusza służby, który pytał go o zdrowie i  sytuację majątkową. „Odpowiedziałem mu, że nie będę żadnych prywatnych, nieformalnych pogaduszek odbywał” – skwitował te podchody Stanisław Michalkiewicz. „Poprosiłem go, żeby mi wysłał wezwanie na piśmie z numerem sprawy, informacją o jakie przestępstwo chodzi i w jakim charakterze ja mam te rozmowę odbyć – czy w charakterze podejrzanego, czy świadka” – wyjaśnia Michalkiewicz.

 Źródło informacji:

Twitter, Facebook, YouTube

Za: https://wprawo.pl/2019/06/10/agenci-abw-zaprosili-jacka-miedlara-na-spotkanie-o-co-chodzi-wideo/

—————————————————