10 Czerwiec 2019

«Pozostaje tylko jedno państwo, które posiada zasoby ludzkie oraz techniczne możliwości dla wykonania takiej operacji…»

RAM      29 maj 2019   

Polityka Austrii została wstrząśnięta niedawno aferą „Ibiza-gate”.  

Według oskarżeń, Heinz-Christian Strache, zastępca kanclerza Kurz’a dyskutował na Ibizie nad możliwością by, obywatel obcego kraju zainwestował w gazetę austriacką, w zamian za późniejsze pozytywne opinie wypowiadane przez nią. 

Rudolf Adam, były dyplomata i zastępca szefa niemieckiego wywiadu federalnego, twierdzi, że skandal, który wywrócił austriacką politykę do góry nogami, został zorganizowany przez izraelskie tajne służby.

Adam, piszący dla nimieckiego magazynu politycznegoCicero, mówi, że wszystko wskazuje na to, że plan wyeliminowania Heinza-Christiana Strache – wicekanclerza Austrii – przy pomocy kompromitującego wideo, nie został zrealizowany przez Stany Zjednoczone, które są obecnie„całkowicie zajęte Koreą, Iranem i Chinami”.

Za „politycznym zabójstwem” nie może też być Rosja – stwierdza Adam – podkreślając, że były kanclerz popierał bliższą współpracę z Moskwą.

Żadna europejska służba wywiadowcza „nie mogłaby i nie wolno byłoby jej” zorganizować tego rodzaju pułapki, mówi Adam i dodaje, że Chiny i kraje arabskie wydają się mieć niewielkie zainteresowanie austriacką polityką wewnętrzną. 

„Pozostaje tylko jedno państwo, które posiada zasoby ludzkie oraz techniczne możliwości dla wykonania takiej operacji, a także oczywisty powód: jest nim Izrael” – kontynuuje były agent wywiadu niemieckiego.

Rufold Adam, który pracował w niemieckich ambasadach w Moskwie i Londynie, wskazuje, że społeczności żydowskie w Europie obawiają się wzrostu nastrojów antysemickich i negacji Holokaustu, które mogą stanowić zagrożenie dla istnienia państwa Izrael.

Twierdzi, że​​ Strache uosabia „zakorzeniony antysemityzm” i „banalizację” nazistowskich okrucieństw, więc Izrael musiał na nie zareagować.

„Żywotnym interesem Izraela jest proizraelska polityka Unii Europejskiej. Polityka, która zresztą wzbudziła kontrowersje wśród państw-członków UE. Triumf partii politycznych zbliżonych do prawicowej FPÖ mógłby zainicjować porzucenie przez UE polityki proizraelskiej i sprawić, że Unia przyjęłaby linię polityczną bardziej krytyczną w stosunku do Izraela” – tłumaczy Adam.

Jak na ironię, sam Rudolf Adam, po opublikowaniu swej opinii został przez Żydów oskarżony o antysemityzm.

Według izraelskiego dziennika Ynetnews,Konferencja Europejskich Rabinów (CER – główny, europejski sojusz rabiniczny) – stwierdziła, że ​​próba obwiniania Izraela za upadek Strache„przypomina klasyczny antysemityzm”  i nie powinno się ignorować jej.

Przypomnijmy, że 17 maja dwie niemieckie gazety doniosły, że Heinz-Christian Strache, szef partii nacjonalistycznej FPÖ, i jego asystent Johann Gudenus dyskutowali o interesach z kobietą (która później okazała się być obywatelką Łotwy), w zamian za przyjazne opinie na temat ich partii w gazecie, w której kobieta miała dostać udziały.

Rozmowa przypuszczalnie miała miejsce na Ibizie latem 2017 roku.

Kobieta próbowała podobno zainwestować nielegalne pieniądze w największą austriacką gazetę Kronen Zeitung.Po ubiciu interesu miała nadać gazecie trend korzystny dla FPÖ, skutecznie zwiększając szanse wyborcze partii w wyborach powszechnych w 2017 roku.

Wideo pozostało nieopublikowane przez prawie dwa lata i pojawiło się dopiero około tygodnia przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Adam uważa, że​​ nie jest to zbieg okoliczności, biorąc pod uwagę „bezprecedensowy sukces”europejskich partii prawicowych i że Strache odgrywał „centralną rolę”  wraz ze swoją FPÖ w tymże bloku prawicowym.

Strache, który nie zakwestionował autentyczności nagrania, ale nazwał je „ukierunkowanym zabójstwem politycznym”, został zmuszony do rezygnacji z funkcji wicekanclerza i lidera FPÖ.

Kanclerz Sebastian Kurz rozwiązał koalicję swej partii z FPÖ, zmuszając Strache do rezygnacji ze stanowiska w rządzie.

Sam Kurz zrezygnował w poniedziałek, po wotum nieufności w parlamencie, podczas gdy jego rząd upadł.

VIDEO kompromitujące Strache:
https://youtu.be/hMMxkN1rqnI
Wersja oryginalna artykułu z www.cicero.de pod linkiem:
https://www.cicero.de/aussenpolitik/heinz-christian-strache-video-johannes-gudenus-ibiza-israel-mossad
Włoska agencja agi.it donosi dziś, że rolę biznesmenki odegrała studentka z Bośni, której zapłacono 7000 euro.
https://www.agi.it/estero/ibiza_gate_studentessa_bosniaca-5560478/news/2019-05-28/
Przeczytać także:
https://ram.neon24.pl/post/148155,zabic-i-na-ac-na-trupa-wypadek-j-rga-haider-a
Na podstawie:
https://www.maurizioblondet.it/ex-spia-tedesca-ce-il-mossad-dietro-al-video-che-ha-portato-alla-caduta-del-governo-austriaco/
https://www.controinformazione.info/il-mossad-dietro-la-diffusione-del-video-che-ha-portato-alle-dimissioni-del-governo-austriaco/

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick’a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

Za: http://ram.neon24.pl/post/149137,ibiza-gate-strache-wyeliminowany-przez-mossad
—————————————