4 Lipiec 2019  

W czwartek (04.07.2019) Rada m.st. Warszawy przyjęła stanowisko ws. ogłoszenia klimatycznego stanu wyjątkowego oraz przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu. Apeluje w nim do Rady Ministrów oraz Sejmu RP o „przyjęcie uchwał w sprawie ogłoszenia klimatycznego stanu wyjątkowego, a także natychmiastowe podjęcie zdecydowanych działań mających na celu radykalne ograniczenie emisji gazów cieplarnianych w Polsce”. Pełna teść stanowiska poniżej.

 
Apele o ogłoszenie klimatycznego stanu wyjątkowego wystosowali również radni Łodzi i Krakowa. Stanowisko Rady Warszawy zgłosił radny KO Marek Szolc. Debacie przysłuchiwali się przedstawicieli Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

„Kryzys klimatyczny to największe wyzwanie XXI w. Bardzo się cieszę, że Warszawa dołącza do miast, regionów i rządów, które traktują je poważnie. Za deklaracją pójdą konkretne działania w obszarze energii, infrastruktury, transportu, zieleni i edukacji, które pomogą nad radykalnie obniżyć emisję gazów cieplarnianych!” – napisał Szolc na Facebooku.

——————————

Mój komentarz wprawo.pl: Obłęd postępuje. Klimatyczni szaleńcy nakręcają panikę, a korzystają na tym klimatyczni gangsterzy zarabiający na handlu powietrzem. Jeśli nie przeciwstawimy się tym oszołomom i hochsztaplerom, gospodarka upadnie, a prąd i ogrzewanie będą dobrami luksusowymi. Wprowadzony zostanie także zakaz kupowania samochodów z silnikami wysokoprężnymi lub benzynowymi, a ci, których nie będzie stać na samochód elektryczny, będą mogli poruszać się wyłącznie transportem publicznym lub rowerem. To nie jest science-fiction. Takie rozwiązanie już zapowiedział rząd Irlandii.

Kolejnym pomysłem jest zakaz hodowli zwierząt. Już lansowane są pomysły zastąpienia mięsa dietą opartą wyłącznie na roślinach i… robakach. I to wszystko pod hasłem powstrzymania zmian klimatu. A klimat ma to gdzieś i zmienia się, czy to się ludziom podoba, czy nie. Tymczasem jesteśmy dojeni z kasy metodą „na katastrofę klimatyczną”, a do szantażu emocjonalnego służą happeningi z udziałem dzieci, takie jak Wakacyjny Strajk Klimatyczny 13-letniej Ingi Zasowskiej.

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Za: https://wprawo.pl/2019/07/04/obled-postepuje-rada-warszawy-domaga-sie-ogloszenia-klimatycznego-stanu-wyjatkowego/

————————————————