5 Lipiec 2019 

Stan Ohio: federalny sąd blokuje przepisy ograniczające aborcję. Obrońcy życia nie składają broni

Fot. Roman Koszowski / Foto Gosc / FORUM

Sędzia federalny w stanie Ohio zablokował przepisy zakazujące aborcji od momentu, gdy bicie serca dziecka stanie się możliwe do wykrycia. Według sądu przepisy te stanowiłyby „nieuzasadniony ciężar” dla dotyczącego aborcji prawa kobiety. To jednak nie koniec batalii.

Gdyby prawo weszło w życie, oznaczałoby zakaz aborcji po około 6 tygodniu ciąży. Wówczas właśnie bicie serca staje się wykrywalne. Gubernator stanu Ohio Mike DeWine w kwietniu podpisał przepisy ograniczające mordowanie nienarodzonych.

Wyrok federalnego sędziego nie stanowi niespodzianki i władze stanowe nie zamierzają składać broni – podobnie jak organizacje pro-life. Mike Gonidakis, prezes Ohio Right to Life podkreślił, że ustawa może nawet doprowadzić w konsekwencji do obalenia wyroku w sprawie Roe versus Wade.

Ponadto stanowy prokurator generalny Dave Yost zapowiedział dalszą działalność w celu wdrożenia przepisów ograniczających aborcję.

Z drugiej strony aktywiści proaborcyjni z American Civil Liberties Union kwestionują konstytucyjność przepisów w stanie Ohio.

Jak przypomina portal Life News, w 1973 roku amerykański Sąd Najwyższy zezwolił na aborcję podczas całej ciąży. Jednak poszczególne stany wprowadziły pewne ograniczenia. Według ankiety Marist Poll, 8 na 10 Amerykanów popiera ograniczenie aborcji od 12 tygodnia ciąży.

Źródło: lifenews.com

mjend

Za: https://www.pch24.pl/stan-ohio–federalny-sad-blokuje-przepisy-ograniczajace-aborcje–obroncy-zycia-nie-skladaja-broni,69367,i.html

————————————————————————-