10 Lipiec 2019

Z danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wynika, że znacznie wzrasta liczba mieszkań kupowanych w Polsce przez cudzoziemców, szczególnie w Warszawie.

Portal „Najwyższy Czas” cytuje dane MSWiA z których wynika, że w zeszłym roku obywatele obcych państw kupili w Polsce 7043 mieszkań. To aż o 46% więcej niż w roku 2017. Resort spraw wewnętrznych informuje, że zdecydowanie najliczniejszą grupą nabywców mieszkań wśród cudzoziemców są obywatele Ukrainy. W 2018 r. wykupili oni mieszkania o łącznej powierzchni 110,4 tys. metrów kwadratowych. Obywatele Niemiec, którzy znajdowali się na drugim miejscu pod względem wykupionej w Polsce powierzchni mieszkaniowej, w zeszłym roku nabyli lokale o łącznej powierzchni prawie dwukrotnej mniejszej – 64,3 tys. m kw.

 

Wśród miejsc w których cudzoziemcy chętnie kupowali nieruchomości zdecydowanie wybija się Warszawa. Obcokrajowcy kupili w stolicy Polski 1984 mieszkań, a do tego aż 967 lokali użytkowych, jak podaje portal Wiadomosci.com. Popularne wśród zagranicznych klientów kupujących nieruchomości były także Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań, Łódź i Szczecin.

Czytaj także: Na progu imigracyjnej katastrofy: skończymy jak Niemcy, Francuzi i Brytyjczycy?

nczas.com/wiadomosci.com/kresy.pl

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/obcokrajowcy-wykupili-o-46-procent-mieszkan-wiecej/

—————————-