14 Lipiec 2019 

Chcieli ratować dzieci, zostali aresztowani. Kapłani zatrzymani w centrum aborcyjnym
fot. lifesitenews.com
 

Dwóch księży oraz dwie osoby świeckie zostały zatrzymane w „klinice” aborcyjnej w New Jersey (USA). Aresztowanie nastąpiło po tym jak nie zgodzili się opuścić poczekalni gdzie rozdawali róże i przekonywali matki by nie zabijały swoich dzieci.

Do zdarzenia doszło w placówce Garden State Gynecology w stanie New Jersey. Rozdawanie róż i przekonywanie matek do ochrony życia swoich dzieci było częścią cyklicznej akcji Red Rose Rescue (ang. czerwona róża ratuje). Na terenie centrum aresztowano dwóch księży; ojca Fidelisa Moscinskiego CFR, o. Dave’a Nixa CFR oraz akompaniującym im dwie osoby świeckie.

Obrońcy życia rozdawali róże i namawiali stojące w poczekalni do „zabiegu” matki by nie zabijały swoich dzieci. Z ich relacji wynika, że przynajmniej jedna kobieta opuściła placówkę i nie zdecydowała się w tym dniu poddać aborcji. Pod odmowie opuszczenia placówki na miejsce została wezwana policja.

„Dzisiejsza akcja została zadedykowana Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, ponieważ wypada w sobotę 13 lipca, w rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie” – tłumaczył o. Moscinski. „Naprawdę wzywamy pomocy Niepokalanego Serca Maryi (…) ufamy w potęgę Bożej Łaski zmieniającą ludzkie serca i umysły” – dodał.

Jego zdaniem to ironiczne, że na terenie placówki mieści się zarówno klinika aborcyjna oraz porodówka. „Matki otrzymują stosowną pomoc przy narodzinach swoich dzieci, oraz mogą w tym samym miejscu je także zabić” – zauważa ojciec ze zgromadzenia Franciszkanów Odnowy (Franciscan Friars of Renewal). o. Moscinski podkreślił, że klinika należy do Erica Yahava, który jest oskarżony o nakłonienie swojej dziewczyny do zabicia nienarodzonego dziecka. Od 2015 roku ciąży na nim sądowy zakaz zbliżania się do byłej partnerki. 

Red Rose Rescue działa od 2017 roku. W tym czasie udało się wejść na teren kilkunastu klinik. „Święta Matka Teresa z Kalkulty powiedziała, że musimy iść do najczarniejszych dziur, gdzie żyją ubodzy. Red Rose Rescue idzie tam gdzie znajdują się te dziury – kliniki aborcyjne, gdzie biedne nienarodzone dzieci są odrzucone jeszcze przed przyjściem na świat” – wskazuje o. Moscinski. Akcja jest inspirowana działalnością Mary Wagner, która w podobny sposób przekonywała matki by nie zabijały swoich dzieci.

Zarówno Mary (która obecnie znajduje się w więzieniu) jak i wielu uczestników Red Rose Rescue zostaje aresztowanych i spędza wiele tygodni za kratkami. Nie wiadomo na jaki czas zostaną pozbawieni wolności uczestnicy wczorajszej akcji.

Źródło: lifesitenews.com

PR

Za: https://www.pch24.pl/wesprzyj?t=C&ka=002327

—————————————————————————————–