4 Sierpień 2019 

Prokurator Justyna Trzcińska z Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Stare Miasto oskarżyła Jacka Międlara o to, że w dniu 11 listopada 2017 roku we Wrocławiu podczas zgromadzenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości publicznie znieważał oraz nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych wobec osób narodowości żydowskiej i ukraińskiej, głosząc treści mające na celu wywołanie wrogości, znieważenie i stanowiące groźby wobec tych grup narodowościowych. Co prokurator Trzcińska zakwalifikowała jako nawoływanie do nienawiści? To m.in. słowa „jesteśmy na wojnie dobra ze złem”. W Polsce AD 2019 doszło już do tego, że nazwanie zła złem jest kryminalizowane i grozi za to do 3 lat więzienia! Więcej szczegółów na temat kuriozalnego oskarżenia znajdziecie TUTAJ.

„Próbuje mi się zabronić identyfikacji z etosem chrześcijańskim” – wyjaśnia Jacek Międlar w filmie, który zamieszczamy poniżej. „Często mówicie, że mi pomożecie. Niech to będzie sprawdzian” – mówi Międlar i prosi o wsparcie w postaci maili lub listów do Prokuratury Krajowej z wnioskiem o wszczęcie kontroli w kwestii postępowania prowadzonego przez prokurator Justynę Trzcińską. 

„Jeżeli nie będziecie interweniować, to polecą kolejne głowy” – mówi Jacek Międlar i wyjaśnia, do czego doprowadzi brak reakcji społecznej na prokuratorską nagonkę wobec niego i Romana Zielińskiego, którego prokurator Justyna Trzcińska chce postawić przed sądem za potępienie komunizmu. „Jeśli naprawdę jesteście ze mną solidarni i lojalni, bardzo proszę, żebyście napisali do Prokuratury Krajowej i Ministerstwa Sprawiedliwości, aby wszczęto kontrolę w kwestii tego postępowania” – apeluje Jacek Międlar. Adresy znajdziecie pod filmem.

Ministerstwo Sprawiedliwości
Al. Ujazdowskie 11
00-950 Warszawa
tel. 22 52 12 888
e-mail: kontakt@ms.gov.pl

Prokuratura Krajowa
ul. Rakowiecka 26/30,
02-528 Warszawa
biuro.podawcze@pk.gov.pl

Zobacz też:

Za: https://wprawo.pl/2019/08/03/wroclawska-prokuratura-kryminalizuje-chrzescijanstwo-zarzuty-dla-jacka-miedlara-za-slowa-jestesmy-na-wojnie-dobra-ze-zlem-wideo/

————————————————————–