14 Sierpień 2019 

Trwają uroczystości w Oświęcimiu organizowane przez Witolda Gadowskiego. W rocznicę męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana Marii Kolbego, niestrudzonego ewangelizatora, który przez całe życie przestrzegał przed niebezpieczeństwem płynącym ze strony środowisk talmudycznych i masońskich, na terenie obozu koncentracyjnego Mszę Świętą odprawi abp Marek Jędraszewski. Na uroczystość przybyło kilka tysięcy Polaków.

Na miejscu są dziennikarze wPrawo.pl, którzy przeprowadzają relację NA ŻYWOZ przykrością muszę stwierdzić, że już na samym początku doszło do skandalicznego zachowania straży muzeum, która utrudniała wejście na teren obozu – relacjonuje Jerzy Duczymiński. Jeden ze strażników podjął interwencję w naszej sprawie i nie chciał wpuścić nas na teren obozu, ponieważ jesteśmy dziennikarzami wPrawo.pl.

PRZECZYTAJ I OBEJRZYJ: To jeszcze Polska czy już folwark Izraela? Strażnik z Muzeum Auschwitz wyjaśnia, dlaczego Żydzi mogą wchodzić na teren obozu z flagami na drzewcach

Prawdopodobnie ta sytuacja jest podyktowana naszą obecnością podczas uroczystości w czerwcu bieżącego roku. Wtedy, a licznych relacjach filmowych, zaprezentowaliśmy Polakom jak traktowani są Polacy na terenie oświęcimskiego muzeum. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Boją się prawdy! Na szczęście po naszym nacisku udało nam się dotrzeć na miejsce – mówi Robert Piskorski. Niestety, znów potraktowano nas jak ostatnio. Polakom zabraniano wejście z polskimi flagami na drzewcach. Musieliśmy zawieszać je na kijkach, albo urządzeniach do telefonów. Zaznacza także, że niepokoi go spisywanie wszystkich Polaków, którzy zanim weszli na teren obozu, zostali spisani przez pomocników organizatora marszu Witolda Gadowskiego.

Poniżej publikujemy relacje NA ŻYWO W KILKU CZĘŚCIACH!

Przeczytaj i obejrzyj:

Za: https://wprawo.pl/2019/08/14/uroczystosci-w-auschwitz-relacja-na-zywo/

———————————————————–