3 Wrzesień 2019 

Dla naprawdę niepodległej Polski, bez porównania cenniejsze byłyby kontakty z Salvini’m i jego partią, niż z lewackim karierowiczem Conte oraz jego przyszłym, równie lewackim rządem.

Dwa dni temu, negocjacje – prowadzone w sprawie utworzenia nowego rządu – pomiędzy włoską Partią Demokratyczną oraz neo-lewackim Ruchem 5 Gwiazd utknęły w martwym punkcie.

Luigi Di Maio z M5S postawił lewakom z Partii Demokratycznej szereg warunków, które Matteo Renzi – faktyczny leader PD – określił jako «niedopuszczalne». Co więcej, Di Maio stwierdził na koniec, iż w kontekście impasu w rozmowach, rzeczą najwłaściwszą wg. niego jest oddanie głosu wyborcom. Nadzieje lewactwa, które były bliskie realizacji, pierzchły na kilka godzin.

Obserwującym wydarzenia wydało się w owej chwili, że powrót Włochów do urn jest niezwykle bliski – tym bardziej, że 80 % obywateli domaga się tego.

Wrażenie jest jednakże złudne, ponieważ na włoskiej scenie politycznej pojawiają się w owym momencie gracze zagraniczni.

Tzw. «rynki», spokojne wcześniej, cieszące się z perspektywy sprzyjającego ich politykom rządu, dają Włochom do zrozumienia, że bynajmniej nie są skłonne do akceptacji niepowodzenia w procesie tworzenia włoskiej, super-lewackiej rady ministrów. Ich niezadowolenie wyraża spread,który zaczyna rosnąć.

       W owym momencie, z nadzwyczajnym pośpiechem, dzwoni do Rzymu Angela Merkel.

   Interwencję niemieckiej kanclerz ujawnił dziennikarz Goffredo De Marchis w artykule opublikowanym przez lewicowy dziennik La Repubblica.

Wyszły w ten sposób na światło dzienne ogromne presje aktywizujące się na zewnątrz kraju, których celem jest uniemożliwienie przeprowadzenia wyborów we Włoszech i tym samym zapobieżenie powstaniu włoskiego rządu niepodległościowego (Liga cieszy się około 40 % poparciem, Bracia Włoscy – 8 %, Forza Italia 7 %).

https://rep.repubblica.it/pwa/generale/2019/08/30/news/pd_giuseppe_conte_nicola_zingaretti_governo_m5s-234754909/#success=true

Przypomnijmy więc, że kilka dni wcześniej, Giuseppe Conte (prawnik z zawodu, zaproponowany przeszło rok temu przez Ruch 5 Gwiazd na stanowisko premiera-notariusza koalicji) uzyskuje bardzo jawne i paradoksalne poparcie ze strony Donalda Trumpa, o czym było pod linkiem:

http://ram.neon24.pl/post/150479,trump-ma-polske-w-d-warto-byloby-sobie-to-uswiadomic

26 sierpnia 2019, Financial Times ujawnia, iż Komisja Europejska przygotowała dokument, zawierający nowe, łagodniejsze rozporządzenia w sprawie długu publicznego państw członkowskich UE.

European Commission plans to simplify eurozone budget rules

Officials look to ease burden on struggling members by softening debt reduction goals

https://www.ft.com/content/115c5e1a-c5b9-11e9-a8e9-296ca66511c9

Günther Oettinger – komisarz ds. budżetu UE – w wywiadzie dla niemieckiego radia SWR, stwierdza bez ogródek, iż oczekuje się, by we Włoszech powstał «rząd pro-unijny, który nie będzie pracował przeciwko Europie».

 

Mało tego, Oettinger dodaje, że Bruksela jest skłonna «zrobić wszystko, by praca nowego rządu włoskiego stała się łatwiejsza i by w ten  sposób wynagrodzić go».

AUDIO: Günther Oettinger (CDU): „Alles tun, um der italienischen neuen Regierung Arbeit zu erleichtern“

https://www.swr.de/swr2/leben-und-gesellschaft/Guenther-Oettinger-CDU-Alles-tun-um-der-italienischen-neuen-Regierung-Arbeit-zu-erleichtern,av-o1148271-100.html

https://www.reuters.com/article/us-italy-politics-oettinger/eus-oettinger-welcomes-prospect-of-pro-european-government-in-italy-idUSKCN1VJ0NB                                          

Wróćmy jednakże do najświeższej ingerencji kanclerz Niemiec w politykę włoską, która ma miejsce 30 sierpnia 2019.

Wszystko wskazuje na to, że owego wieczoru, Angela Merkel rozmawiała z Paolo Gentiloni’m ex premierem, członkiem PD (być może także z Sergio Mattarellą – prezydentem Republiki Włoskiej).

Paolo Gentiloni

W trakcie rozmowy Merkel miała powiedzieć, że «by powstrzymać niepodległościowców – rząd PD-M5S – należy powołać do istnienia za każdą cenę».

Matteo Salvini, komentując wiadomość podczas wiecu, stwierdza poblicznie, iż «Partia Demokratyczna jest na usługach zagranicy».

Pomimo ujawnienia ingerencji niemieckiej, kompromitujące rokowania pomiędzy eksponentami Partii Demokratycznej i Ruchu 5 Gwiazd zostają wznowione.

Naciski Niemiec na włoską Partię Demokratyczną nie powinny jednakże nikogo dziwić – piszą włoskie gazety prawicowe –  ponieważ Ursula von der Leyen została wybrana dzięki głosom Ruchu 5 Gwiazd Partii, Demokratycznej oraz partii FI Berlusconi’ego. (Także polaczkowie na nią głosowali)

 

Jedynie Liga z Braćmi Włoskimi sprzeciwiła się rządom pupilki Angeli Merkel.

Natomiast prymitywna i służalcza mentalność Giuseppe Contego dała się poznać Włochom w pełni już kilka miesięcy temu dzięki video zrealizowanemu potajemnie przez reporterów włoskiej telewizji La7.

 

Filmik został nakręcony podczas pauzy w obradach szczytu w Davos (luty 2019). Merkel i Conte spotykali się barze, gdzie Giuseppe Conte żalił się, iż «Salvini jest przeciwko wszystkim» i pytał Merkel w jaki sposób można byłoby pomóc Ruchowi 5 Gwiazd w zwiększeniu poparcia społecznego.

VIDEO: EXCLUSIVE (napisy po angielsku) – PM Conte to Angela Merkel: ‘Salvini is against everybody’ – (The extended version of the talk ) – Premier Giuseppe Conte, w lutym 2019, podczas szczytu w Davos żali się Angeli Merkel na Matteo Salvini’ego i prosi ją o rady

https://www.la7.it/piazzapulita/video/exclusive-pm-conte-to-angela-merkel-%E2%80%98salvini-is-against-everybody%E2%80%99-the-extended-version-of-the-talk-01-02-2019-262061

http://www.ilgiornale.it/news/politica/quando-conte-chiedeva-merkel-consigli-fermare-lega-1746729.html

Dodajmy jeszcze, że nie jest to pierwszy raz kiedy Angela Merkel – zwana przez Włochów «la culona» – «wielka doopa» – używa swych włoskich, komunistycznych przydupasów do aranżowania miejscowej sceny politycznej.

 

Zrobiła to także 20 października 2011 roku, kiedy premierem był Silvio Berlusconi.

 

Atak na Włochy rozpoczął jak zwykle tzw.«spread», po czym Merkel osobiście dobrała się Włochom do skóry, telefonując do starego komucha Giorgio Napolitano, ówczesnego prezydenta Włoch.

 

Jak wkrótce ujawnił Wall Strret Journal, niemiecka kanclerz, poprosiła wtedy prosto z mostu, by Napolitano zastąpił premiera Berlusconi’ego inną osobą.

 

https://www.wsj.com/articles/SB10001424052970203391104577124480046463576

https://www.independent.co.uk/news/world/europe/merkel-under-fire-over-phone-bid-to-oust-berlusconi-6283345.html

 

Warto przypomnieć, że w owym momencie, «La culona» działała w porozumieniu z ówczesnym, żydowskim prezydentem Francji – Nicolasem Sarkozy. Dowodem na to były chichoty i porozumiewawcze spojrzenia, jakie 24 października 2011 – kiedy mówiono na temat Włoch, podczas konferencji prasowej, kończącejsummit europejski – wymieniali Merkel i Sarkozy.

 

 

 

VIDEO: Merkel, Sarkozy discuss Berlusconi 

https://www.youtube.com/watch?v=D8NtEXnc4jY

 

Oczywiście, Giorgio Napolitano błyskawicznie dostosował się do życzeń Merkel, odsuwając od steru Berlusconi’ego i powołując do życia rząd Mario Monti’ego, który zaordynował we Włoszech fazę tzw. «austerity».

 

O jeszcze innej ingerencji «wielkiej doopy» w politykę włoską pod linkiem:

https://ram.neon24.pl/post/145013,kogo-boi-sie-la-culona

 

Dziś gazety włoskie donoszą o tym, że do grona kibiców przyszłego, lewackiego rządu Włoch dołączył także francuski Żyd, komisarz UE – Pierre Moscovici, pamiętający z pewnością o wcześniejszym afroncie ze strony europosła włoskiego, należącego do Ligi, o czym pod linkiem:

 

https://ram.neon24.pl/post/146021,oto-jak-wloch-wyplacil-w-brukseli-zyda-moscovici

 

W wywiadzie dla francuskiego kanału telewizyjnego LCI, Moscovici stwierdza, że«Należy stworzyć rząd PD-M5S».

 

 

Dodaje, także, iż «Salvini nie wbudził jego sympatii, będąc skrajnie prawicowym populistą, należącym do tego samego ugrupowania europarlamentarnego co Marine Le Pen».

 

Żyd dodał wreszcie, że«nie będzie płakał, kiedy Salvini opuści rząd».

 

https://www.lci.fr/politique/replay-video-pierre-moscovici-invite-politique-d-elizabeth-martichoux-lundi-2-septembre-2019-2131013.html

 

Głos dał także nowy prezydent europarlamentu, Żyd David Sassoli, który zaapelował do Conte, by jego przyszły rząd absolutnie nie był kontynuacją starego, po czym zażądał otwarcia portów włoskich dla migrantów.

 

 

https://www.adnkronos.com/fatti/politica/2019/08/24/migranti-sassoli-porti-aperti-riforma-trattato-dublino_30pgavAQSpjjpHgcCVdaIM.html

https://ram.neon24.pl/post/149567,zydzi-przewodza-ue-sassoli-i-lagarde

 

Warto wiedzieć, o wszystkim co powyżej, ponieważ 26 sierpnia 2019 Niezależna.pl napisała, że Anna Maria Anders – nowa ambasador Rzeczpospolitej we Włoszech, pragnie zorganizować w jesieni spotkanie Mateusza Morawieckiego z Giuseppe Conte:

 

https://niezalezna.pl/285199-anna-maria-anders-odeszla-z-senatu-bedzie-ambasadorem

 

Pytam, na co potrzebny jest Polakom zakompleksiony adwokat, urodzony w maleńkiej, apulijskiej wiosce, windujący się dziś politycznie za każdą cenę?

 

Na co Polsce kontakty z włoskim, ekstremalnie lewackim rządem, który powstanie wyłącznie pod dyktando trójcy Trump-Merkel-Macron oraz wszelkiej maści żydowskiej tłuszczy im towarzyszącej, a nie w wyniku decyzji wyborców włoskich?

 

 

Przypomnijmy jednocześnie, że Matteo Salvini, podczas ostatniej wizyty w Polsce (zorganizowanej ponoć przez panią Anders) był obrażany publicznie w sposób metodyczny, bez żadnej interwencji ze strony polskiej, o czym na filmie poniżej:

 

 

https://www.giornalediplomatico.it/Polonia-presidente-Mattarella-concede-gradimento-a-nuova-ambasciatrice.htm

 

https://ram.neon24.pl/post/147121,w-warszawie-toleruje-sie-obrazanie-mattteo-salvini-ego

 

Jest rzeczą oczywistą, że dla naprawdę niepodległej Polski, bez porównania cenniejsze byłyby kontakty z Salvini’m i jego partią, niż z lewackim karierowiczem Conte oraz jego przyszłym, równie lewackim rządem (mówi się we Włoszech, że będzie to najbardziej lewacki rząd w historii kraju), utworzonym przez zdrajców Włoch.

 

Pani Anders (w cytowanym artykule) obiecuje także utworzenie konsulatu honorowego w San Marino. Życzmy więc sobie, by tym razem przyszły konsul nie obsrywał Polski, tak, jak rzecz miała się z tym z Neapolu:

 

http://ram.neon24.pl/post/142977,o-konsulu-honorowym-rzeczpospolitej-w-neapolu

 

Na koniec: Czyż nie byłoby lepiej, by ambasador Anders zabrała się przede wszystkim za bronienie Polski przed Żydami włoskimi, przeciwdziałając w ten sposób szkalowaniu kraju, który będzie reprezentować?

 

O atakach włoskich Żydów na Polskę pod linkami:

http://ram.neon24.pl/post/142384,zydzi-dra-mordy-przed-ambasada-polska-w-rzymie

http://ram.neon24.pl/post/142361,zydzi-wloscy-zbieraja-podpisy-przeciwko-polsce

https://ram.neon24.pl/post/142268,zydowski-jazgot-we-wloszech

https://ram.neon24.pl/post/142236,wloscy-zydzi-dobrze-zrobil-netanyahu

https://ram.neon24.pl/post/141029,marsz-niepodleglosci-rocznica-dojscia-do-wladzy-hitlera

https://ram.neon24.pl/post/136864,o-tym-jak-zydzi-w-rzymie-ambasadora-orlowskiego-wyspowiadali

                 

Ponieważ jak dotąd, cała bezczelność społeczności żydowskiej we Włoszech pozostaje bez odpowiedzi, podczas gdy podatnicy polscy finansują niemym dyplomatom polskojęzycznym ich niezwykle przyjemne, «rzymskie wakacje» na Parioli (ekskluzywna dzielnica Rzymu, gdzie znajduje się Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej we Włoszech).

 

Wykorzystano:

http://www.ilgiornale.it/news/politica/telefonata-merkel-pd-conte-bis-va-fatto-ogni-costo-1746461.html

https://voxnews.info/2019/08/31/merkel-telefona-al-pd-e-ordina-fate-governo-col-m5s-per-eliminare-salvini/

http://www.ilgiornale.it/news/politica/ue-anche-moscovici-pressing-esperienza-m5s-pd-va-tentata-1747063.html

 

 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick’a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

————————————————–
Tytuł – dodał admin