10 Wrzesień 2019 

Jeśli ktoś myśli, że w demokracji rządzi demos, czyli lud, ten jest w błędzie. W demokracji rządzi propaganda i cenzura, czyli media i firmy sondażowe. Demosowi tylko wydaje się, że dokonuje wyboru. W rzeczywistości demos wybiera produkty polityczne, które zostały lepiej opakowane i wyłożone na bardziej atrakcyjnym miejscu na półce.

Nie można dokonywać świadomego wyboru bez rzetelnej informacji. Dlatego demos jest odcinany od informacji, a pretekstem są np. sondaże. Oczywiście, każdy sondaż można kupić i zmanipulować, żeby przekonać demos do głosowania w pożądany sposób sugerując, że nie warto wybierać tych, których sondaże wskazują jako przegrywających. I tak spełnia się sondażowe proroctwo, a właściwie sondażowa manipulacja. Taką technikę zastosowała tez Polityka Insight, czyli internetowa „platforma wiedzy dla liderów biznesu, polityki i dyplomacji”.  

„Chcemy tworzyć Polskę, w której decyzje będą podejmowane w oparciu o rzetelną wiedzę, zdrowy rozsądek i poczucie społecznej odpowiedzialności, tak by jakość życia publicznego rosła” – reklamuje się Polityka Insight. Jak to wygląda w praktyce? Wygląda to tak, że do debaty przedwyborczej organizowanej przez PI nie zaproszono jednego z ogólnopolskich komitetów wyborczych. Oczywiście, chodzi o Konfederację. Jaki podano powód?

– W związku z poruszeniem w sieci wokół faktu, że @PolitykaInsight nie zaprosiła @KONFEDERACJA_ do pierwszej debaty otrzymałem dziś telefon od Andrzeja Bobińskiego. Przekazał informację, że PI zaprasza do dyskusji tylko komitety ze średnią sondażową większą niż 5%. My teraz mamy 4,8%. Zaplanowane są jeszcze cztery kolejne debaty. Pan Bobiński z PI zapewnił, że jeśli tylko średnia sondażowa dla @KONFEDERACJA_ przekroczy 5% to skład debat zostanie uzupełniony – informuje na Twitterze wiceszef Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak.

  Krzysztof Bosak 🇵🇱

 

Przekazał informację, że PI zaprasza do dyskusji tylko komitety ze średnią sondażową większą niż 5%. My teraz mamy 4,8%

Ludzie o tym mówią: 88

   Krzysztof Bosak 🇵🇱

W odpowiedzi do @krzysztofbosak

Zaplanowane są jeszcze cztery kolejne debaty. Pan @andrzejbobinski z PI zapewnił, że jeśli tylko średnia sondażowa dla @KONFEDERACJA_ przekroczy 5% to skład debat zostanie uzupełniony

Ludzie o tym mówią: 28

Źródło informacji: politykainsight.pl, Twitter

Za: https://wprawo.pl/2019/09/10/skandaliczna-dyskryminacja-konfederacji-sondaz-pretekstem-do-wykluczenia-z-debaty-przedwyborczej/

————————————————————————–