11 Wrzesień 2019 


Prezydent Brazylii przeciw demoralizacji dzieci przez ideologię gender
REUTERS/Sergio Moraes /Forum

Brazylijski prezydent Jair Bolsonaro ogłosił, że jego administracja przygotowuje ustawy służące zablokowaniu szerzenia ideologii gender w tamtejszych szkołach podstawowych. Jest to zgodne z wolą znacznej większości społeczeństwa południowoamerykańskiego kraju.

Bolsonaro ogłosił na  Twitterze, iż pouczył brazylijskie ministerstwo edukacji, aby uchwaliło ustawę chroniącą życie młodzieży szkolnej od ideologii gender panoszącej się po świecie.

„Prokurator generalny zadeklarował, kto jest odpowiedzialny za ustawy związane z ideologią gender, gdyż jest to w gestii władz federalnych. Wezwałem ministerstwo edukacji […] do przygotowania projektu ustawy zakazującej ideologii gender w szkołach podstawowych”.

Jak zauważa portal Life Site News, stanowi to spełnienie jednej z obietnic wyborczej Jaira Bolsonaro, który objął urząd prezydenta Brazylii 1 stycznia 2019 roku. Według badania z 2017 roku 9 na 10 Brazylijczyków odrzuca promocję ideologii gender w szkołach. Brazylijski prezydent uchodzi za sojusznika kapitalistów, jednak cieszy się również poparciem chrześcijan z uboższych warstw społecznych.

Źródło: lifesitenews.com

mjend

Za: https://www.pch24.pl/prezydent-brazylii-przeciw-demoralizacji-dzieci-przez-ideologie-gender,70782,i.html

——————————————————————–