22 Wrzesień 2019

Szanowni Państwo

Pojawia się w tych wyborach szansa na przełamanie sytuacji, w której my – elektorat katolicki – jesteśmy do tej pory tylko maszynką wyborczą, której postulaty nie są po wyborach realizowane. Tak się dzieje od dziesięcioleci ale to możemy zmienić.

Jest szansa na zmianę tej sytuacji poprzez: 

  1. Pozostawienie izby poselskiej tworzeniu większości umożliwiającej rządzenie przez stabilną większość – nie namawiam na wystawianie osobnej listy kandydatów do sejmu by Targowica nie wróciła do władzy!

  1. Wprowadzenie do Senatu RP kandydatów katolickich, którzy przypilnują realizację obietnic wyborczych oraz nadadzą odpowiednie tempo realizacji postulatów katolickich (gdyby izba niższa znów zwlekała z realizacją programu senat może wykorzystać swe konstytucyjne uprawnienie do inicjatywy ustawodawczej lub zaproponować/poprzeć może referendum.

Startowanie do senatu nie powoduje utraty możliwości stworzenia rządu w izbie niższej. Natomiast startowanie katolików do senatu albo spowoduje, że obóz rządzący – chcąc utrzymania senatu – będzie musiał wystawiać sam kandydatów katolickich (wreszcie niefarbowanych) albo Naród wybierze innych kandydatów – rzeczywistych katolików, widząc ubogą ofertę ze strony rządzących, obliczoną na zbycie naszego elektoratu. W ten sposób czy tak, czy tak wreszcie będzie szansa na poważne potraktowanie naszych postulatów poprzez reprezentacje w senacie niefarbowanego obozu katolickiego.

Zapewne będzie to proces ewolucyjny. Niemniej czas zacząć ten proces!

Możemy wreszcie przestać być maszynką do głosowania, możemy stać się  podmiotem.

W obecnej sytuacji nawet kilku prawdziwie katolickich senatorów będzie decydować o kierunku zmian w Polsce – a to dlatego, że teraz właśnie dojdzie w Senacie RP do zrównoważenia się senatorów z obozu rządzącego z senatorami z obozu Targowicy i aby uzyskać większość w senacie rządzący będą musieli pozyskać głosy tych kilku senatorów katolickich.

Postanowiłem zatem wystartować do Senatu z okręgu 19 (miasto Zamość, powiat Zamość, powiaty Biłgoraj, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski).

Uprzejmie proszę tych z Państwa, którzy mieszkają w Zamościu i w tych okolicach, mają w tych powiatach rodziny lub znajomych by oddali swój głos na mnie do Senatu RP.

Proszę o propagowanie poniższych linków i informacji

https://www.facebook.com/events/428453958026506/

Spotkanie kandydata do Senatu Marcina Dybowskiego z mieszkańcami Grabowca.

Spotkanie kandydata do Senatu Marcina Dybowskiego z mieszkańcami Grabowca cz.I

Posted by Wokół Zamościa on Thursday, September 19, 2019

Pozdrawiam Państwa serdecznie i proszę o wybaczenie, że ośmielam się tą sprawą Państwa absorbować.

Z poważaniem

Marcin Dybowski

 —————————————————————-