14 Październik 2019 

Jak wynika z sondaży late poll [opublikowanych o godz. 3.50.], w tegorocznych wyborach do parlamentu zdecydowanie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z 43,6 proc. poparciem. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Do Sejmu weszła także Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło z wynikiem 43,6 proc. Przy takim wyniku PiS otrzyma możliwość samodzielnych rządów. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z 27,4 proc. poparciem.

Według late poll, z 12,4 proc. poparcia, do Sejmu RP wejdzie Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej. 9,1 proc. wyborców oddało swój głos na Polskie Stronnictwo Ludowe. Do parlamentu wejdzie również Konfederacja z 6,4 proc. poparcia.

Tym samym zwycięska partia otrzyma 239 mandatów, KO – 130, Sojusz Lewicy Demokratycznej  – 46, PSL  – 30. Do parlamentu wejdzie 13 posłów Konfederacji.

Według exit polls, poza Sejmem znajdzie się Komitet Wyborczy Prawica, KW Wyborców Koalicji Bezpartyjni Samorządowcy, Akcja Zwiedzionych Emerytów i Rencistów, KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca, czy KW Mniejszość Niemiecka.

IPSOS podaje, że frekwencja wyborcza wyniosła 61,1 proc. To więcej niż przed czterema laty. W 2015 roku do urn wyborczych poszło 50,92 uprawnionych do głosowania. Ostateczne wyniki potwerdzone przez PKW poznamy najprawdopodobnie w poniedziałek wieczorem.

Źródło: tvp.info

PR 

 Za: https://www.pch24.pl/wybory-2019–zwycieza-prawo-i-sprawiedliwosc–konfederacja-w-sejmie–aktualizacja-,71424,i.html

———————————————————-