14 Październik 2019

Zburzona synagoga w Aleppo
 

Szereg miejscowości w prowincjach Aleppo, Rakka i Hasaka ogłosiły przywrócenie suwerenności Syrii na całym terytorium z powodu niezdolności samozwańczej Autonomicznej Administracji Obszarów Północno-Wschodnich do bronienia ludności i rozwiązywania problemów humanitarnych.

Poinformował o tym na briefingu kierownik rosyjskiego Centrum Pojednania Stron Konfliktu generał major Aleksiej Bakin.

Jak dodał, na tle operacji tureckiej armii i kryzysu humanitarnego na północnym wschodzie Syrii do rosyjskiego centrum oraz rządu kraju napływają prośby ludności o pomoc.

Samozwańcza Autonomiczna Administracja Obszarów Północno-Wschodnich, po nie otrzymaniu wsparcia ze strony Stanów Zjednoczonych i innych krajów zachodnich, nie była w stanie podjąć żadnych skutecznych działań w celu ochrony ludności i rozwiązania problemów humanitarnych. W związku z tym organy samorządu miejscowości w okręgach Manbidż prowincji Aleppo, Tabka w prowincji Rakka, Kamiszli i Hasaka w prowincji Hasaka ogłosiły pełne przywrócenie suwerenności Syrii na całym terytorium” – powiedział Bakin.

Jak dodał, w innych miejscowościach na wschodzie Syrii w prowincjach Dajr az-Zaur i Rakka przedstawiciele rad plemiennych Ageydat, Bu-Shaaban, Abukemal, Albuhasan organizowali demonstracje przeciwko zagranicznej agresji i terroryzmowi, a także wysyłali do Centrum Pojednania Stron Konfliktu prośbę o pomoc w przywróceniu legalnych władz Syrii.

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/2019101411195427-syria-wojna-domowa-sputnik/

——————————————————–