7 Listopad 2019

 Łódź: film „Nieplanowane” rozwścieczył lewicę. Feministki protestowały pod kinem

Źródło: unplannedfilm.com
 

Łódzka sekcja powstałej na fali „czarnych marszów” grupy „dziewuchy dziewuchom” pokazała, że trudno pogodzić się z brutalną prawdą o swoim głównym postulacie – legalizacji aborcji. Feministki protestowały pod kinem, gdzie w środę wyświetlono film „Nieplanowane”.

Proaborcyjne aktywistki skierowały swoją wściekłość zarówno na film opisujący historię Abby Johnson jak i na profesora Chazana. Ginekologa określiły mianem „wroga kobiet” i protestowały przeciwko… wpuszczeniu go do Łodzi. Jednocześnie – mimo takich iście totalitarnych pomysłów dotyczących zakazu wjazdu do miasta dla wybranych osób – na banerach lewackich działaczek można było przeczytać: „chcemy wyboru, nie terroru”.

Z relacji łódzkiej „Gazety Wyborczej” wynika ponadto, że doszło do szarpaniny, gdy jedna z kobiet towarzyszących prof. Chazanowi wyrwała feministycznej aktywistce baner. Sam ginekolog miał wchodzić do kina w asyście policji, a gdy udało mu się dostać do kina, jedna z organizatorek projekcji filmu zaproponowała modlitwę za proaborcyjne działaczki.

Film „Nieplanowane” wzbudza furię środowisk lewicowych w Polsce. Dzieło, zamiast z recenzjami – nawet krytycznymi – spotyka się z ideologicznymi manifestami. Podobnie było na zachodzie. W USA oraz Kanadzie obraz natrafiał na poważne problemy z emisją w kinach. Mimo tego odniósł wielki sukces. Wiele wskazuje na to, że tak samo będzie i w u nas, co bardzo boli środowiska lewicowe.

Źródło: lodz.wyborcza.pl / tysol.pl / PCh24.pl

MWł

Za: https://www.pch24.pl/lodz–film-nieplanowane-rozwscieczyl-lewice–feministki-protestowaly-pod-kinem,72000,i.html

————————————————————————-