19 Listopad 2019

Robert Winnicki: wojna kulturowa w Polsce trwa. Rząd kapituluje wobec ofensywy lewicy
Poseł Robert Winnicki. FOT.Krystian Maj/FORUM
 

„Wojna kulturowa w Polsce trwa”, tymi słowami poseł Robert Winnicki skomentował fragment exposé Mateusza Morawieckiego, w którym premier mówił o tym, że… „nie pozwoli na wojnę kulturową w Polsce”.

– Dzieci są nietykalne. Kto podniesie na nie rękę, tę ideologiczną rękę, ten podnosi rękę na całą wspólnotę. Kto chce dzieci zatruć ideologią, odgrodzić od rodziców, kto chce rozbić więzi rodzinne, kto chce bez zaproszenia wejść do szkół i pisać ideologiczne podręczniki, ten podkłada pod Polskę ładunek wybuchowy, ten chce wywołać w Polsce wojnę kulturową. Nie będzie tej wojny, nie dopuszczę do niej, a jeśli znajdą się tacy, którzy ją wywołają, to my ją wygramy, wygra ją rodzina, bo rodzina to wartość arcypolska – mówił w exposé premier Morawiecki.

Wbrew temu co mówi Morawiecki, wojna kulturowa w Polsce trwa, a jego rząd jest rządem bierności, uległości i kapitulacji wobec ofensywy lewicy. Słowa tego nie zmienią”, napisał w komentarzu na Facebooku Robert Winnicki.

Swój wpis Winnicki opatrzył hashtagami opisującymi przejawy „wojny kulturowej”, m.in. #AborcjaEugeniczna, #GenderStudiues i #TęczoweSerialeTVP.

Źródło: Facebook

TK

Za: https://www.pch24.pl/robert-winnicki–wojna-kulturowa-w-polsce-trwa–rzad-kapituluje-wobec-ofensywy-lewicy,72236,i.html

————————————————-