10 Grudzień 2019 

We wtorek (10.12.2019) Olga Tokarczuk odebrała w Sztokholmie literacką Nagrodę Nobla. Z tej okazji na Pałacu Prezydenckim została wyświetlona iluminacja z wizerunkiem noblistki, a prezydent Andrzej Duda wystosował do niej list gratulacyjny. „Pani pisarstwo jest świadectwem żywotności narracji i siły języka, za pomocą których tworzy Pani i przedstawia mniejsze i wielkie historie” – czytamy w liście.

 

list PAD do Olgi Tokarczuk/ fot. Twitterlist PAD do Olgi Tokarczuk/ fot. Twitter

PL1918@PL1918

Iluminacja z wizerunkiem @tokarczuk_olga została wyświetlona na fasadzie Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Gratulacje dla laureatki @NobelPrize, która w Sztokholmie właśnie odebrała złoty medal i dyplom z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa.
Osadzony film

Ludzie o tym mówią: 145 

===========================================

Mój komentarz: Rozumiem, że prezydent Duda, jako człowiek kulturalny i dobrze wychowany, czuje się w obowiązku pogratulować Oldze Tokarczuk. Napisał list gratulacyjny i wystarczy. Ale iluminacja na Pałacu Prezydenckim to już przesada. Czy PAD nie czuje, że jest coś bardzo niestosownego w takim fetowaniu osoby, która nazwała Polaków „mordercami Żydów” i „właścicielami niewolników”? Czy Nagroda Nobla czyni z Tokarczuk osobę godną iluminacji na fasadzie siedziby polskiego prezydenta? Moim zdaniem, absolutnie NIE! Hołdy składane pisarce, która – z głupoty lub ze złej woli – opluwa Polaków, jest świadectwem, że to plucie nie przeszkadza prezydentowi Dudzie. Mnie przeszkadza, a cyrk z iluminacją na Pałacu Prezydenckim odbieram z ogromnym niesmakiem. Nie po raz pierwszy prezydent Duda nie umiał zachować się jak trzeba.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

 

Za: https://wprawo.pl/2019/12/10/polacy-to-mordercy-zydow-iluminacja-na-palacu-prezydenckim-i-list-gratulacyjny-pad-do-olgi-tokarczuk/

———————————————–