10 Grudzień 2019

W Sejmie powstał parlamentarny zespół ds. obrony wolności słowa. Powołał go poseł Dobromir Sośnierz. Obecnie w skład zespołu wchodzą wyłącznie posłowie Konfederacji, ale inicjatorzy zapraszają do współpracy wszystkich posłów, którym leży na sercu sprawa wolności słowa zagrożonej przez narastający terror lewicowej poprawności politycznej.

Powołanie zespołu parlamentarnego to reakcja na cenzurę prewencyjną nie tylko w mediach społecznościowych, ale również w przestrzeni publicznej. Oto kilka przykładów: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu odwołał spotkanie z posłem Sośnierzem, ponieważ władzom uczelni nie podobają się jego prawicowe poglądy; profesor ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego została wyrzucona z uczelni za to, że wygłosiła wykład „Homoseksualizm a zdrowie”; prof. Aleksander Nalaskowski został zawieszony przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu za sprzeciw wobec promocji ideologii LGBT. 

Podczas wtorkowej (10.12.2019) konferencji prasowej w Sejmie, poświęconej narastającej w Polsce cenzurze prewencyjnej, wystąpił zaproszony przez Konfederację Marcin Rola, redaktor naczelny telewizji wRealu24, która po raz kolejny padła ofiarą cenzury ze strony YouTube. Rola podkreślił, że cenzura jest w Polsce zakazana na mocy art. 54 Konstytucji, a działania YouTube są niezgodne z prawem.

– Jako katolicy i konserwatyści czujemy się dyskryminowani i z tym trzeba walczyć. Nie może być tak, żeby jakiś globalny koncern decydował o tym, kto może, a kto nie może nadawać, tym bardziej, że oni nie przestrzegają polskiego prawa, notoryczne je łamią i nie płacą w Polsce podatków – powiedział Rola.

Pełnomocnik wRealu24, mec. Tomasz Chudziński z Instytut Ordo Iuris, zapowiedział wysłanie do YouTube wezwania przedsądowego o zaniechanie naruszenia dóbr osobistych. Wskazał też, że YouTube wyłączył monetyzację telewizji wRealu24, czyli zablokował możliwość zarabiania na reklamach, co przekłada się na straty wysokości ok. 40-50 tysięcy złotych. – Tutaj też będziemy podejmować odpowiednie działania – zapowiedział mec. Chudziński. Zaapelował też do rządzących o wprowadzenie przepisów uniemożliwiających stosowanie takich praktyk cenzorskich przez koncerny zagraniczne.

– Widzimy, że to lewica jak zawsze jest źródłem zagrożenia dla wolności słowa, ponieważ fałszywe idee nie potrafią zwyciężyć inaczej niż tylko zamykając usta przeciwnikom – powiedział poseł Dobromir Sośnierz.

– Globalne koncerny informatyczne są największym zagrożeniem dla wolności słowa w XXI wieku. Tak jak marksizm starego typu niesiony był na sztandarach i jego siłą przewodnią były partie komunistyczne czy wojska sowieckie, tak marksizm nowego typu, marksizm walczący z tożsamością narodową, tożsamością religijną i tożsamością płciową, ten marksizm nowego typu niosą na sztandarach globalne koncerny. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że ta lewicowa poprawność polityczna, którą globalne koncerny próbują narzucić w debacie publicznej, również w Polsce, musi spotkać się ze zdecydowanym oporem – powiedział poseł Robert Winnicki i wskazał na odpowiedzialność państwa, które powinno podjąć stosowne działania w sytuacji zagrożenia wolności słowa przez globalne koncerny. – Niestety nadal nie ma adekwatnej reakcji i o tę reakcję apelujemy – dodał.

Źródło informacji: Facebook

Za: https://wprawo.pl/2019/12/10/stop-cenzurze-prewencyjnej-powstal-parlamentarny-zespol-ds-obrony-wolnosci-slowa-wideo/

————————————————————————