5 Styczeń 2020

Amerykański kardynał Raymond Leo Burke zdecydowanie sprzeciwił się próbom forsowania diakonatu kobiet oraz kolejnym przejawom ekologizmu, które wdzierają się do Kościoła Katolickiego.

Hierarcha przypomniał, że dokument “Ordinatio sacerdotalis” podpisany przez Jana Pawła II potwierdził, że nie ma możliwości wyświęcania kobiet, a dopuszczenie ich do diakonatu byłoby sprzeczne z nauką Kościoła i odwieczną Tradycją.

Ponadto, purpurat z USA uznał, że Kościół “nie potrzebuje nawrócenia synodalnego” czy “ekologicznego”, gdyż pojęcia te są mętne i mgliste. Dodał, że obawia się, że za forsowaniem takich pojęć jest “jakiś rodzaj demokratycznej albo bardzo protestanckiej myśli”.

Komentując tzw. “nawrócenie ekologiczne”, kardynał zauważył, że to dążenie zarówno do kultu “Matki Ziemi” oraz popieranie stworzenia jednego, światowego rządu. Ta ostatnia idea to zdaniem duchownego “idea masońska, idea całkowicie zsekularyzowanych ludzi, którzy nie uznają już faktu, że rząd świata jest w rękach Boga”. Porównał on takie próby do budowy biblijnej wieży Babel.

-Idea tworzenia jednego, jednolitego świata jest zasadniczo pomysłem zbliżonym do tego, jaki mieli budowniczy Wieży Babel. Chcieli oni połączyć niebo z ziemią, zbudować raj na ziemi, co jest po prostu niemożliwe – podsumował.

REKLAMA/Advertis

Za: https://dzienniknarodowy.pl/kard-burke-przeciw-diakonatowi-kobiet-i-swiatowemu-rzadowi-zdecydowane-stanowisko-purpurata/

——————————————————————–