9 Styczeń 2020

Trump z amerykańską flagą

Najnowszy sondaż amerykańskiego think tanku Pew Research Center pokazuje, że coraz więcej Polaków ufa prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi.

Waszyngtoński think thank Pew Research Center zbadał, jak USA oraz prezydent Donald Trump są postrzegani przez obywateli 33 krajów, w tym Polski. Badanie pokazało, że amerykańskiemu prezydentowi ufa aż 51 proc. Polaków, a 79 proc. badanych jest pozytywnego zdania o USA. Większe niż w Polsce poparcie dla Stanów Zjednoczonych odnotowano tylko w Izraelu (83 proc.) i na Filipinach (80 proc.).

Zgodnie z wynikami badania Polska jest jedynym krajem, w którym poparcie dla Donalda Trumpa rośnie trzeci rok z rzędu. Według autorów badania może to mieć związek z tym, ze badanie przeprowadzono na początku czerwca 2019 roku, kiedy z wizytą w USA przebywał prezydent Andrzej Duda i kiedy ogłoszono plany zacieśnienia współpracy wojskowej między krajami.

Polsko-amerykańskie porozumienie o współpracy wojskowej

Na początku czerwca 2019 roku prezydent Andrzej Duda przebywał z wizytą w USA, podczas której doszło do podpisania deklaracji, dotyczącej zwiększenia obecności amerykańskich żołnierzy na terytorium Polski o 1000 osób. Dokument miał być odpowiedzią na rzekomo rosnące zagrożenie ze strony Rosji. W deklaracji znalazła się także zapowiedź utworzenia w kraju nad Wisłą: Wysuniętego Dowództwa Dywizyjnego USA, Centrum Szkolenia Bojowego (CSB) w Drawsku Pomorskim, eskadry bezzałogowych statków powietrznych MQ-9 Sił Powietrznych USA, bazy lotniczej załadunkowo-rozładunkowej, infrastruktury wspierającej obecność w Polsce pancernej brygadowej grupy bojowej, lotniczej brygady bojowej oraz batalionu wsparcia logistycznego.

Czerwcowe ustalenia zostały zawarte w dokumencie, podpisanym pdczas wrześniowej wizyty prezydenta Dudy w Nowym Jorku. Podpisane porozumienie szczegółowo ustala zasady zwiększenia amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce.

Za: https://pl.sputniknews.com/polska/2020010911626877-dlaczego-polacy-coraz-bardziej-ufaja-trumpowi/

——————————————————————

Na kim te badania były robione, myślę, że nie na Polakach a na obcych w Polsce o żydowskich korzeniach, przecież w Polsce żydów jest “zatrzęsienie” szczególnie ukraińskich żydów, mających i polskie i ukraińskie obywatelstwo – to te badania odpowiadałyby prawdzie, a ponadto badania przeprowadził Waszyngtoński think thank Pew Research Center – zrobił to na własne potrzeby propagandowe, gdzie popularność Trumpa spada. Trzeba pamiętać, że w Polsce jest ok. trzech milionów ukraińców, w tym ok. 30% ukrytych żydów. A jak wiemy samych żydów przyjezdnych i polskich razem z mieszańcami jest ok. 8 milionów … proszę się nie zdziwić, bo ta prawda jest skrzętnie ukrywana przez żydowski rząd w Polsce, i to od Magdalenki. Polacy, szczególnie młodzi wyjechali za chlebem za granicę – bo takie warunki stworzyły im syjonistyczne rządy po-magdalenkowe – by opróżnić miejsce dla swoich przyjeżdżających do Polski. A celem takiej [talmudycznej polityki jest wynarodowienie narodu polsko-słowiańskiego a zastąpienie Polaków obcymi z przewagą żydów. Ponadto Polska posiada największe na świecie skarby pod ziemią, jak ruda, tytan, ropa, gas, złoto, węgiel [i tu uwaga, w tej chwili kopalnie węgla są zamykane, ale jak już żydzi przejmą kontrolę na naszym terytorium, to natychmiast wszystkie kopalnie będą ponownie otwierane]. I to jest celem żydowskiej polityki… – AD