11 Styczeń 2020

Zobacz obraz na Twitterze

– Wesołych świąt! Pamiętajcie, żeby dbać o samych siebie, o siebie nawzajem i o piękną planetę, na której żyjemy – napisała Greta Thunberg na Twitterze, przy czym użyła zwrotu „Happy holidays”, a nie „Merry Christmas”.  O tym, że są to życzenia z okazji Bożego Narodzenia świadczy wyłącznie data ich zamieszczenia (25 grudnia) i czerwona czapka przerośniętego krasnala, który już stał się symbolem tych świąt w miejsce szopki bożonarodzeniowej. Na zdjęciu, które zamieściła Greta, nie ma nawet choinki. Są psy i Greta. I „Happy holidays”, czyli taka forma życzeń, w której nie wymienia się nazwy święta, z okazji którego te życzenia są składane.

Dlaczego taka forma życzeń pojawiła się na Twitterze Thunberg? Marksiści dążą do tego, aby Święta Bożego Narodzenia stały się świętami bez jakiejkolwiek konotacji religijnej. „Happy holidays” zamiast „Merry Christmas” to jedna z metod zwalczania chrześcijaństwa. Greta Thunberg, która robi za klimatycznego szczurołapa z Hameln, na Boże Narodzenie wbija ludziom do głów marksistowską formułkę „Happy holidays”. Za PRL-u komuniści próbowali wcisnąć nam Dziadka Mroza. Dziś mamy zachwycać się marksistowskim krasnalem straszącym nas katastrofą klimatyczną. Najwyraźniej jednak straszenie nie jest tak skuteczne, jak oczekują tego cwaniaki robiące kasę na handlu powietrzem, więc uruchomiony został kolejny propagandowy trick, czyli metoda „na Holokaust”.

26 grudnia 2019 roku, w izraelskim dzienniku „Haaretz”, ukazał się artykuł pt. „Katastrofa klimatyczna jest tak samo nie do pojęcia, jak nie do pojęcia był Holokaust”. Jest to wywiad z żydowskim pisarzem z USA, Jonathanem Safranem Foerem, który właśnie wydał książkę „Jesteśmy pogodą”.  Foer odwołuje się w niej do Holokaustu i obwieszcza, że tak jak podczas wojny ludzie nie byli w stanie uwierzyć, iż Żydzi są eksterminowani, tak dziś ludzie nie są w stanie uwierzyć w katastrofę klimatyczną. Nawet raport Jana Karskiego został zaprzęgnięty do propagandowej walki o klimat!

 Oczywiście, Greta jest dla Foera bohaterką, ponieważ „jej sposób mówienia zainspirował ludzi do odczuwania nowych rzeczy”. Ale to wciąż za mało. „Może się też zdarzyć, że zbyt duży nacisk kładziemy na odczuwanie, a to, co musimy zrobić, to nacisk na działanie. Judaizm jest w tym naprawdę świetny, kładąc nacisk na to, co robisz, a nie na to, co czujesz. Nacisk nie jest na zrozumienie, a nawet wiarę. Nacisk kładziony jest na robienie – wypełniasz przykazania, a wypełniając je, być może rozumiesz, a może nie, ale przynajmniej je wypełniłeś. Zmiana, którą musimy wprowadzić, to przestać czekać na uczucie lub wiarę, aby działać ” – mówi Foer. Jakie działanie zaleca?

Cztery najważniejsze rzeczy, które jednostka może zrobić, aby poradzić sobie ze zmianami klimatu, to: stosuj dietę roślinną, unikaj podróży lotniczych, nie podróżuj samochodem i miej mniej dzieci” – wylicza Foer, a następnie oświadcza, że „era załamania klimatu jest także okresem załamania społecznego”, więc musimy zdobyć się na poświęcenia, na jakie Amerykanie zdobyli się podczas II wojny światowej, czyli m.in. przerwy w dostawie energii oraz racjonowanie żywności i paliw. „Możemy ocalić planetę lub nie, ale wysiłek, aby to zrobić, uczyni nas bardziej godnymi uratowania. Wspólne działanie nas zmieni, a ten proces może być najlepszą rzeczą, jaka nam się przydarzyła ” – konkluduje Foer.

Reasumując: mamy uwierzyć w kryzys klimatyczny, ale nawet jeśli w niego nie uwierzymy, to i tak mamy natychmiast podjąć „wspólne działanie”, które uczyni nas lepszymi ludźmi. Pomoże nam w tym judaizm i marksistowski krasnal składający życzenia „Happy holidays”. Brawo! Jak widać rozum już dawno poszedł spać, a klimatyczne upiory szaleją w najlepsze.

Pisałam o tym wielokrotnie, ale napiszę jeszcze raz: nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że działanie człowieka ma wpływ na klimat. Aby wmówić ludziom, iż taki wpływ istnieje, manipuluje się wynikami badań i fałszuje wykresy. Naukowców, którzy przeciwstawiają się tej hucpie, nazywa się negacjonistami klimatycznymi. Takie określenie ma ich stygmatyzować nawiązując do określenia „negacjoniści Holokaustu”. Za negowanie Holokaustu idzie się do więzienia. Za negowanie antropogenicznego globalnego ocieplenia na razie jeszcze nie wsadzają, ale stosowane są wszelkiego rodzaju szykany, z wyrzuceniem z uczelni włącznie. Propaganda wbija ludziom do głów, że już za chwilę planeta zginie, jeśli nie zrezygnujemy z paliw kopalnych, mięsa i samochodów. A wszystko po to, żeby wydrenować kieszenie podatników, którym wmawia się, że muszą poświęcać się dla dobra klimatu. W efekcie Komisja Europejska wydoi ogłupionych obywateli UE na 3 biliony euro w ramach budowania Zielonego Ładu, a jednym z beneficjentów tego skoku na kasę będzie lobby wiatrakowe.

Polska tkwi w tym bagnie po uszy. Zapewnienia o sukcesie premiera Morawieckiego, który wynegocjował dla nas „własne tempo” dochodzenia do neutralności klimatycznej, to bajki dla ciemnego ludu. Rzeczywistość wygląda następująco: 19 grudnia 2019 roku ukazał się oficjalny komunikat Prezesa URE o rozstrzygnięciu aukcji na dofinansowanie ze środków publicznych inwestycji w OZE. Na dofinansowanie wiatraków lądowych w latach 2020-2037 rząd przeznaczył 16,22 mld zł. Te pieniądze zostaną doliczone do naszych rachunków za prąd. Co więcej, wiatraki te mają zostać zbudowane z pominięciem przepisu o minimalnej odległości od domów. Takie są konsekwencje nowelizacji ustawy odległościowej przez Prawo i Sprawiedliwość, które w 2018 roku poszło na rękę lobby wiatrakowemu otwierając furtkę w przepisach własnej ustawy z 2016 roku.

Co to znaczy? To znaczy, że PiS oszukał swoich wyborców, a premier Morawiecki mydli Polakom oczy opowiadając o „sprawiedliwej transformacji energetycznej”. W rzeczywistości premier Morawiecki zgodził się na dekarbonizację polskiej gospodarki i pakuje nas w wiatrakową patologię. A ciemny lud kupuje bajkę o premierze, który postawił się całej Unii Europejskiej. Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać.

Katarzyna Treter-Sierpińska 

Za: https://wprawo.pl/katarzyna-ts-marksistowski-krasnal-i-klimatyczny-holokaust/

————————————————————————–