12 Styczeń 2020  

Prezydent Andrzej Duda. Foto: PAP
Prezydent Andrzej Duda. Foto: PAP

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką wziął udział w świąteczno-noworocznym spotkaniu z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce. W jego trakcie wygłosił przemówienie, w czasie którego padły słowa, który wzbudziły liczne komentarze internautów.

W środę 8 stycznia o godz. 17 w Pałacu Prezydenckim odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce – poinformowała w komunikacie Kancelaria Prezydenta.

Wziął w nim udział prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Jak powiedział prezydencki minister Wojciech Kolarski, spotkanie zorganizowano z okazji niedawnego święta Chanuki. „Z powodów kalendarzowych i nieobecności pary prezydenckiej w Warszawie, takie spotkanie nie mogło się odbyć wcześniej” – wyjaśnił.

Kolarski poinformował, że zaproszeni zostali m.in. Naczelny Rabin Polski, ambasador Izraela w Polsce, przedstawiciele Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce oraz gmin wyznaniowych. Podczas spotkania miało miejsce wystąpienie Prezydenta RP, które wzbudziło liczne komentarze.

Grzegorz Kot@gfkot

Na spotkaniu z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce # Duda stwierdził, że:
– jest prezydentem wszystkich Polaków
– nie nie ma Polaków, którzy na 100% mogą powiedzieć, że nie mają w swojej krwi, choćby małej domieszki krwi żydowskiej
– tylko matka jest pewna (?)
🤔🤦‍♂️

———————————————————————

Najwidoczniej go męczy żydowsko-ukraińskie pochodzenie, i wie, że duża część Polaków o tym już wie, i w ten sposób próbuje  to pochodzenie zminimalizować przerzucając to na resztę Polaków. – Prezydencie, Polacy jak widać nie przywiązują specjalnej wagi, kto kim jest – ale bardzo obserwują czyny danego “delikwenta”: “Po owocach ich poznacie”. A owoce twoje prezydencie, są antypolskie, tego nie zmażesz z siebie… – ad