16 Styczeń 2020

Parlament Europejski zakazał umieszczania flag krajów członkowskich UE. Przewodniczący PE postanowił, iż wszystkie symbole narodowe powinny zostać zakazane w Parlamencie. Decyzja wywołała poruszenie wśród przedstawicieli różnych państw.

W przeszłości posłowie w PE otrzymywali flagi narodów, które reprezentowali, aby umieścić je przed swoim miejscem w Izbie. Zwyczaj ten postanowiono jednak znieść. W poniedziałek lider brytyjskiej Partii Brexit Nigel Farage, poinformował na swoim Twitterze, iż ich flagi narodowe zdjęto z ław Parlamentu Europejskiego. „Dzięki Bogu za odejście” – napisał, nawiązując do decyzji Wielkiej Brytanii.

Również poseł Danii, Peter Kofod, wyraził swoje oburzenie w mediach społecznościowych. Napisał na Facebooku, iż duńska flaga została usunięta. „Jak, u licha, postępują elity UE? Skąd bierze się twoja nienawiść? Kim tak naprawdę są, gdy pozwalają sobie na takie zachowanie? Unia Europejska ma wkrótce przekształcić się w federację – a następnie państwa narodowe i stoją na przeszkodzie marzeniu biurokratów i miłośników UE! To obrzydliwe!” – napisał.

 Nie dziwi oburzenie dyplomatów. Najwyraźniej możni tego świata powoli przestają bawić się z naiwną publiką, grając przyjacielską, miłą Unię, w której każdy kraj pozostaje odrębny i ważny. Pytanie, co będzie następne, skoro prawo unijne już de facto stoi ponad prawem poszczególnych państw? Pojęcie „Eurokołchozu” nigdy chyba nie wydawało się tak trafne…

Źródło informacji: Twitter, samnytt.se

Za: https://wprawo.pl/skandal-pe-zakazuje-flag-narodowych-unia-dazy-do-przemiany-w-federacje-oburzenie-poslow-rosnie/

——————————————————————————–