17 Styczeń 2020

Centralne Dowództwo USA (CENTCOM) potwierdziło, że 11 amerykańskich żołnierzy zostało rannych podczas ostrzału przez Iran baz w Iraku.

Publikacja Defense One, powołując się na źródła wojskowe w Stanach Zjednoczonych, pisała wcześniej, że w ostrzale 8 stycznia ucierpiało 11 amerykańskich żołnierzy, jest u nich podejrzenie wstrząsu mózgu. Zaznaczono, że wojskowi zostali ewakuowani do szpitali w Kuwejcie i Landstuhl w Niemczech w celu leczenia wstrząsu mózgu i dalszej obserwacji.

Oczekuje się, że ci żołnierze wrócą do Iraku, gdy zostaną uznani za zdolnych do służby – oświadczył rzecznik Centralnego Dowództwa USA, kapitan marynarki wojennej Bill Urban.

Iran 8 stycznia ostrzelał amerykańskie bazy, wystrzeliwując w nie około 15 rakiet, w odpowiedzi na zabójstwo irańskiego generała Kasema Sulejmaniego 3 stycznia w Bagdadzie.

———————————————–

Komentarz:

Fuck.of.uSSa

“Trudno sobie wyobrazić, że bazowe organy regulujące strefę w amerykańskim wojsku zdecydowałyby się umieścić sypialnie tuż obok parkingu dla samolotów na pasie ostrzegawczym (gotowy do drogi), tuż obok głównej drogi kołowania, biorąc pod uwagę stały hałas z tych obszarów. Bardziej sprytna ocena umieściłaby tę strukturę jako centrum operacyjne, co zgadza się z irańskim twierdzeniem, że miejsce dowodzenia, z którego koordynowana była operacja zabójstwa Qassem Soleimani, zostało zaatakowane i zniszczone doszcztnie podczas strajku odwetowego Iranu. Rzeczywiście, AFP opublikowało niedawno ekskluzywny raport, w którym amerykański operator dronów obecny w Ain al-Asad Airbase, pierwszy sierżant Wesley Kilpatrick, przyznał, że powietrzne drony przestały działać po bezpośrednim trafieniu penetrującym centrum operacyjne UAV bazy i zniszczeniu włókna linie łączące stacje zdalne ze sprzętem łączności satelitarnej (potrzebne do sterowania dronami i wizualizacji). W tym wszystkim jedna rzecz jest oczywista. Urzędnicy i media Stanów Zjednoczonych potykają się o swoje własne oświadczenia, próbując ukryć zakres szkód wyrządzonych przez działającą w USA część bazy Ain al-Asad – w rzeczywistości do tej pory przestały nazywać wojskową bazę lotniczą USA (jak nazywano to przez ostatnie 16 lat) (nagle) tylko „placówką iracką”. Podsumowując, zgodnie z dostępnymi nam obecnie dowodami, nie ma wątpliwości, że Stany Zjednoczone całkowicie zniekształciły wagę strajków w Iranie. Media głównego nurtu na Zachodzie także najwyraźniej powstrzymały się od uznania większości szkód, z wyjątkiem okazji”.

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/2020011711669658-centralne-dowodztwo-usa-w-ataku-iranu-rannych-zostalo-11-zolnierzy-sputnik/

—————————————————–