11 Luty 2020

W trakcie dzisiejszych walk w rejonie zdobytego kilka dni temu przez syryjskie siły rządowe miasta Sarakib protureccy bojownicy zestrzelili śmigłowiec. Zdarzenie to zostało zarejestrowane na filmie. 

Dziś od rana działania syryjskich sił rządowych, przede wszystkim irańskich i proirańskich szyickich milicji, koncentrowały się na zachód od Aleppo. Bojownicy zostali wyparci z bezpośrednich przedmieść tego największego miasta Syrii, a rosyjskie samoloty zbombardowały miasto Kafr Hamra. W rękach syryjskich sił rządowych znalazło się przedmieście al-Raszidin, a także Las al-Asad.

Z kolei protureccy bojownicy przeprowadzili natarcie w kierunku na Sarakib, przejmując kontrolę nad leżącą na zachód od tego miasta wsią An-Najrab. W trakcie walk bojownicy zniszczyli czołg T-55 oraz zestaw przeciwlotniczy ZSU-23-4 Szyłka, co udokumentowali zdjęciami zamieszczonymi w internecie, a także zestrzelili śmigłowiec syryjskich sił rządowych.

 
 
 
 

Zobacz obraz na Twitterze

Z kolei operujący nieco dalej na południe 5. Korpus Syryjskiej Arabskiej Armii zdobył miasteczko Kafr Nuran, pogłębiając włamanie na granicy prowincji Idlib i Aleppo…

Wojciech Kempa

Za: https://www.magnapolonia.org/protureccy-bojownicy-zestrzelili-smiglowiec-syryjskich-sil-rzadowych-film/

———————————————————————————————–