12 Luty 2020

Amerykańskie lotnictwo przeprowadza naloty na wioskę Khirbet Ammu w prowincji Haseke na północnym wschodzie Syrii – podaje w środę syryjska telewizja.

„Amerykańskie lotnictwo przeprowadza naloty na wieś Khirbet Ammu na wschód od miasta Kamyszły” – podaje kanał Ikhbariya.

Napływają też doniesienia o starciach zbrojnych między mieszkańcami wsi i amerykańskimi żołnierzami, w czasie których według wstępnych danych zginął jeden żołnierz USA.

Według ostatnich danych kolumna wojskowa USA opuściła wieś, w której doszło do starć.

Wcześniej pojawiła się informacja, że amerykańscy wojskowi otworzyli ogień do grupy cywilów, którzy zagrodzili drogę amerykańskiej kolumnie wojskowej we wsi Khirbet Ammu. Kolumna składająca się z czterech pojazdów opancerzonych posuwała się w stronę syryjskiego punktu kontrolnego. W rezultacie starć zginął jeden cywil.

USA i ich sojusznicy od 2014 roku realizują w Syrii i Iraku operację wojskową przeciwko „Państwu Islamskiemu”, przy czym w Syrii działają bez zezwolenia władz państwowych. Wcześniej USA oznajmiła, że zlikwidowała „terrorystyczny kalifat”, ale zamierza pozostać w Syrii, żeby „nie dopuścić do jego odrodzenia”.

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/2020021211917817-Sputnik-syria-naloty-usa-khribet-ammu-starcia-cywile-amerykanscy-zolnierze/

——————————————————————-