26 Luty 2020

(Nie)zdrovve love. Rodzice chcą wycofania programu edukacji seksualnej z gdańskich szkół

źródło: pixabay.com
 

Zrzeszające katolickich rodziców stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk wymogło na władzach miasta przeprowadzenie debaty publicznej na temat przyjętego przez radnych programu edukacji seksualnej w szkołach Zdrovve Love. Zdaniem rodziców ten program w obecnym kształcie, deprawuje ich dzieci. 

Po rozmowach z przedstawicielami Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk władze samorządowe miasta zgodziły się, że program Zdrovve Love należy zmienić. Ustalono, iż za dwa tygodnie, przeprowadzone zostaną konsultacje w sprawie programu ze specjalistami z dziedzin takich jak m.in. psychologia, seksuologia, pedagogika. Następnie ma ruszyć debata społeczna na temat kontrowersyjnego programu.

Zdaniem rodziców zrzeszonych w stowarzyszeniu Odpowiedzialny Gdańsk program Zdrovve Love należy anulować, gdyż jego funkcjonowanie w szkołach jest niebezpieczne dla dzieci. Do tego, zdaniem stowarzyszenia, program ten nie był konsultowany z rodzicami i posiada wiele błędów merytorycznych oraz nie jest zgodny z wiedzą medyczną. Członkowie stowarzyszenia chcą, żeby program Zdrovve Love, po konsultacjach ze specjalistami a także z rodzicami, został napisany od nowa, tak aby nie szkodził dzieciom.

– Przygotowaliśmy pismo z propozycjami, w jaki sposób zmienić program. Zaproponowaliśmy, aby Biuro Prezydenta Miasta Gdańska przygotowało dwie uchwały – pierwszą o natychmiastowym wstrzymaniu realizacji programu Zdrovve Love i drugą o ogłoszeniu konkursu na zajęcia z zakresu edukacji zdrowotnej w zakresie zdrowia prokreacyjnego młodzieży – powiedział Marek Skiba, prezes stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk.

Zajęcia w szkołach, w ramach programu Zdrovve Love, prowadzą tzw. seksedukatorzy, często jedynie po miesięcznym kursie przygotowawczym odbytym w instytucjach jawnie promujących ideologię LGBT oraz gender. Tacy seksedukatorzy, zgodnie z programem Zdrovve Love, nauczają dzieci w szkołach m.in. o „dobrodziejstwach” masturbacji.

Według materiałów zawartych w programie Zdrovve Love, dziecko po 15. roku życia ma prawo do regularnego, „uprawianie seksu dla zdrowia”. Program „Zdrovve Love” naucza dzieci także o „różnych odmianach płci” (według klasyfikacji gender) takich jak płeć transseksualna, transpłciowa oraz płeć interpłciowa. Według władz Gdańska w warsztatach „Zdrovve Love” udział wzięło już około 300 gdańskich uczniów. Bowiem warsztaty z zakresu edukacji seksualnej odbywają się w gdańskich szkołach ponadpodstawowych od 2018 roku.

Rodzice zrzeszeni w stowarzyszeniu Odpowiedzialny Gdańsk mówią, że programu Zdrovve Love, oparty na skandalicznych wytycznych WHO, szkodzi dzieciom.  – Taka seksedukacja ogołaca całkowicie relacje młodych ludzi z pięknych rzeczy, z tego, co naprawdę mogą przeżywać. Od razu mechanicznie przechodzi do spraw, które nie są w tym wieku, na tym etapie potrzebne. Kłamstwem jest, że to ma ich uszczęśliwiać – mówi Krystian Borkowski ze  stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk, ojciec siedmiorga dzieci.

Zdrovve Love to kolejny program gdańskiego samorządu ingerujący w sferę seksualną człowieka. W roku 2019 ruszył także miejski program wsparcia in vitro. Objęte są nim kobiety między 20. a 40. rokiem życia, warunkowo do 42 lat. Mają one możliwość podjęcia trzech prób zapłodnienia pozaustrojowego. Koszt jednej takiej próby to 5 tysięcy złotych.  Do tej pory realizacja programu finansowania in vitro kosztowała podatników ponad milion złotych.

Adam Białous

Za: https://www.pch24.pl/-nie-zdrovve-love–rodzice-chca-wycofania-programu-edukacji-seksualnej-z-gdanskich-szkol,74220,i.html

—————————————————