26 Luty 2020

Dym po odparciu ataku bojowników w rejonie wioski Neyrab w prowincji Idlib

Ministrowie spraw zagranicznych 14 krajów UE wezwali do natychmiastowego zakończenia walk w syryjskiej prowincji Idlib, poinformował szef MSZ Niemiec Heiko Maas.

Oświadczenie zostało podpisane przez ministrów spraw zagranicznych Francji, Włoch, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Estonii, Polski, Litwy, Szwecji, Danii, Finlandii i Irlandii.

Razem z 13 kolegami wzywam syryjskie władze i tych, którzy je popierają, do przywrócenia zawieszenia broni. Walki powinny zostać natychmiast przerwane. Musimy pociągnąć winnych do odpowiedzialności – napisał Maas w Twitterze.

Wcześniej minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył, że Turcja nie jest w stanie wypełnić kilku kluczowych zobowiązań w celu rozwiązania problemów wokół syryjskiego Idlibu. W szczególności nie odgraniczyła opozycji zbrojnej, która jest gotowa do dialogu z rządem w ramach procesu politycznego, od terrorystów. Z kolei wiceprezydent Turcji Fuat Oktay złożył oświadczenie, że kraj wypełnił zobowiązania w kwestii Idlibu.

Zgodnie z porozumieniem osiągniętym w maju 2017 roku podczas pertraktacji w Astanie (obecnie Nur-Sułtan) przez przedstawicieli Rosji, Iranu i Turcji, w Syrii utworzono cztery strefy deeskalacji. Terytorium trzech z nich w 2018 roku przeszło pod kontrolę Damaszku. Czwarta strefa, położona w prowincji Idlib i częściach sąsiednich prowincji Latakia, Hama i Aleppo, nadal nie jest kontrolowana przez rząd republiki. Co więcej, duża jej część została przejęta przez terrorystów z grupy „Dżabhat an-Nusra”. We wrześniu 2018 roku Rosja i Turcja uzgodniły w Soczi utworzenie strefy zdemilitaryzowanej w Idlibie, gdzie znajduje się kilkanaście różnych formacji.

https://pl.sputniknews.com/polityka/2020022611991846-sputnik-maas-i-ue-wzywaja-do-zawieszenia-broni-w-idlibie/

Komentarze:

avatarjakiś tam1

a może by tak wezwali terorystów żeby się poddali i będzie po sprawi ,

——————————————–

łowca trolli

Niech zabiorą swoich terrorystów do domu i będzie POKÓJ

——————————————–

 avatarWacio S33

Te wezwanie do zaprzestania walk, to bezczelne dezinformowanie własnych społeczeństw i poparcie dla nasłanych zbrodniarzy dążących do rozbicia Syrii. Jeśli Rosja i uzależniona od jej pomocy Syria ustąpią, to tam nigdy nie zapanuje pokój. Trzeba być wyjątkowym “degeneratem” aby nie widzieć mordowanych Syryjczyków i rujnowanej infrastruktury, a upominać się o zbrodniarzy, którzy powinni wisieć. Lista z tymi podpisami – to lista hańby.

 ——————————————–

Merlin 2.

Może pajace z UE , w tym Polacy zażądają od Turcji zaprzestania wspierania terrorystów i przestrzegania porozumienia z ASTANY , łapy precz od od Syrii warchoły z UE łącznie z awanturnikami z Polski

 ——————————————–

keram

Europejscy faszyści rownież mają takie podejście do winy za stan obecny w Syrii. To normalne w tych krajach.

 ——————————————–

W.Gudelin

Władze europejskich krajów maja swoich obywateli za durni ,mają rację bo właśnie demokracja opiwra sie na kierowaniu debilami a ich zawsze jest duza większość. Potwierdzają to badania i roznego rodzaju sondaże.

——————————————–

Tomasz

Dlaczego Komisarze Unii i przedstawiciele wymienionych rządów nie zakażą Izraelowi bombardowania Syrii? Dlaczego nie zakażą terrorystom działającym w Syrii [Idlib] mordowania Syryjczyków. Dlaczego nie zakażą Armii tureckiej działającej na terytorium Syrii atakować syryjskiej armii i wspomagającej terrorystów? A przecież to się dzieje na terytorium Syrii… Niestety, jest to ciąg dalszy wojny przeciwko suwerennemu państwu jakim jest Syria – w ramach budowy Wielkiego Izraela, gdzie terytoria Syrii mają być wchłonięte w ten “twór syjonistyczny” nazywany Wielkim Izraelem… Jest to wojna tzw. koalicji zachodu z USA na czele, gdzie należy również Turcja, Izrael, Arabia Saudyjska i Unia Europejska. Do wymienionych państw i całej koalicji włącznie z Unią Europejską, rządy i komisarze unijni, są pod całkowitą kontrolą żydowską…

———————————————-————–