28 Marzec 2020

Polityk Partii Pracy był premierem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej od czerwca 2007 r. do maja 2010 r. Od 1983 r. jest nieprzerwanie posłem do Izby Gmin z okręgów szkockich.

Były premier powiedział, że potrzebna jest grupa zadaniowa z udziałem światowych liderów, ekspertów ds. zdrowia i szefów międzynarodowych organizacji, która miałyby uprawnienia wykonawcze do koordynowania reakcji na kryzys.

– To nie jest coś, z czym można sobie poradzić w jednym kraju. Musi istnieć skoordynowane globalne działanie – orzekł.

Brown dodał, że obecny kryzys jest inny niż ten, w który był zaangażowany przed laty tzn. kryzys finansowy z lat 2007–2009.

– To był problem gospodarczy, który miał przyczyny ekonomiczne i miał ekonomiczne rozwiązanie. Jest to przede wszystkim nagły wypadek medyczny i należy podjąć wspólne działania, aby temu zaradzić. Ale im więcej interweniujesz, aby poradzić sobie z nagłym wypadkiem medycznym, tym bardziej narażasz gospodarkę na ryzyko – oświadczył Szkot.

Podczas kryzysu finansowego Brown przekonał innych światowych liderów o potrzebie ratowania banków, a następnie zorganizował spotkanie G20 w Londynie, w ramach którego opracowano pakiet ratunkowy w wysokości 1,1 miliarda dolarów.

Skąd to już znamy?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Za: https://www.magnapolonia.org/byly-brytyjski-premier-postuluje-potrzebe-powolania-rzadu-swiatowego-do-walki-z-koronawirusem/

———————————————————————————–