21 Maj 2020

„Nic się nie stało”. Burza po filmie Latkowskiego o pedofilii w polskim show-biznesie
źródło: tvp.info

Premiera filmu Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało”, ukazującego kulisy zjawiska pedofilii w polskim show-biznesie wywołała prawdziwą burzę. O zbadanie wątków przedstawionych w filmie wystąpił do organów ścigania prokurator generalny Zbigniew Ziobro i Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Film opowiada historię Krystiana W., ps. „Krystek” określanego przez media „łowcą nastolatek”. Latkowski przywołał zeznania nastolatek, które opisywały gwałty i molestowanie. Śledztwo w sprawie „Krystka” ruszyło 2015 roku, gdy 14-letnia Anaid z Gdańska rzuciła się pod pociąg po tym, jak wyznała swojej koleżance, że została zgwałcona.

Jak mówił Latkowski, sprawa „Krystka” to jedynie zrzucenie winy na kozła ofiarnego. Proceder pedofilii w lokalu Zatoka Sztuki w Sopocie, a także na terenie Wejherowa, Pucka czy Władysławowa jest dużo głębszym zjawiskiem, a sam reżyser podczas rozmowy z TVP wymienił związane z nim nazwiska m.in. Jakuba Wojewódzkiego, Borysa Szyca, Radosława Majdana czy – jego zdaniem – zamieszanego m.in. w sprawę pedofilów z Dworca Centralnego w Warszawie, reżysera Krzysztofa Zanussiego.   

– To nie może być tak panie i panowie celebryci, aktorzy. Byliście tak bezczelni, że wtedy kiedy my dziennikarze śledczy walczyli o prawdę w tej sprawie, robiliście poparcie, atmosferę aby się tym nie zajmować. Gdzie by to przeszło, w Stanach Zjednoczonych? W Niemczech? Wam się to udało i doprowadziliście do sytuacji, gdzie na ławie oskarżonych postawiono kozła ofiarnego – mówił Sylwester Latkowski.

W sprawę włączył się prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Jak powiedział na antenie TVP wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, w Prokuraturze Krajowej powstanie specjalny zespół do zbadania wątków przedstawionych w filmie. W podobnym duchu wypowiedział się Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak. „To jest po prostu zło wcielone. Tutaj nie można mówić, że „to jest zbrodnia”, „to jest haniebne” – to jest zło wcielone, i to nie tylko sam czyn, jakiego się dopuszczają sprawcy, ale też ukrywanie tego typu zdarzeń, jest niedopuszczalne i to też jest zło wcielone – podkreślił.

„Wystąpię do prokuratur i sądów o akta spraw opisanych w filmach Sekielskiego i Latkowskiego. Winni zbrodni muszą być ukarani. I ci, którzy ich kryli. Chrońmy dzieci” – napisano na twitterze Rzecznika Praw Dziecka.

Na spotkanie z reżyserem Latkowskim gotowy jest też Instytut Ordo Iuris, który powołał Zespół ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. „Jesteśmy gotowi do (…) analizy materiału dowodowego i – w razie potwierdzenia stawianych publicznie zarzutów – pomocy w ich procesowej obronie” – podkreślił dyrektor instytutu, mec. Jerzy Kwaśniewski.

O sprawie wypowiedział się też prezydent Sopotu, Jacek Karnowski. „Byliśmy zdeterminowani do wyeliminowania tego zła z Sopotu. Jakakolwiek współpraca z Zatoką Sztuki została zerwana i teraz konsekwentnie oczekujemy zwrotu budynku. Od czasów wojny nic gorszego w Sopocie nie zdarzyło się niż działalność tych ludzi” – oświadczył.

Do zarzutów reżysera odnieśli się sami zainteresowani. Skierowaniem sprawy do sądu zagroził były piłkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej Radosław Majdan, a także Kuba Wojewódzki. „W sposób haniebny i kłamliwy starałeś się wmieszać zarówno mnie jak i bliską mi osobę w brutalną aferę kryminalną Zatoki Sztuki. Próba przekonania świata, że bywając tam stawałem się uczestnikiem tamtejszych patologii tudzież ich cichym wspólnikiem to absurd i zwykłe przestępstwo” – oznajmił „król TVN-u”.

„Nie powiem – Nic się nie stało. Idę z tobą i TVP do sądu” – dodał.

Źródło: tvp.info / se.pl / Twitter.com / Facebook.com / wpolityce.pl

PR

—————————————————-

Czytaj także:

Pedofilia a homoseksualizm. Oburzone „Zabawą w chowanego” homolobby nie widzi związku

Ujawnione w filmie braci Sekielskich „Zabawa w chowanego” informacje sugerujące związki pomiędzy homoseksualizmem a pedofilią oburzyły środowisko LGBT+. Lewicowcy tak chętnie atakujący Kościół za przestępstwa duchownych, wzbraniają się przed oczyszczeniem własnych szeregów.

Lawinowy wzrost pedofilii w UE w czasie pandemii koronawirusa

W czasie pandemii koronawirusa lawinowo wzrosła liczba przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci w Internecie na terenie Unii Europejskiej. Zwiększyła się również aktywność osób poszukujących w sieci materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci.

Zatrzymali samochód z napisem „Stop pedofilii” i grozili kierowcy. Nie dostali mandatu

Na jednej z warszawskich ulic dwóch kierowców zastawiło możliwość przejazdu samochodowi Fundacji Pro-Prawo do życia. Po wyjściu na zewnątrz jeden z kierowców obrzucił działaczy fundacji wyzwiskami i groził jednemu z nich. Policja po przyjechaniu na miejsce nie dopatrzyła się przewinienia.

Za: https://www.pch24.pl/nic-sie-nie-stalo–burza-po-filmie-latkowskiego-o-pedofilii-w-polskim-show-biznesie,76122,i.html

——————————————————————–