22 Maj 2020

W czwartek (21.05.2020) Krzysztof Bosak był gościem Marcina Roli w telewizji wRealu24. Tematem rozmowy był film Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało” o tzw. aferze pedofilskiej polskich celebrytów. Ale w filmie nie przedstawiono żadnych dowodów na to, że celebryci, którzy bywali w sopockim klubie „Zatoka Sztuki”, dopuszczali się czynów pedofilskich. Nie było też żadnych dowodów na to, że w ogóle wiedzieli o tym, co działo się w tym klubie. Natomiast po projekcji Latkowski wymienił z nazwiska kilka osób, m.in. Borysa Szyca i Kubę Wojewódzkiego, apelując, żeby ujawnili jakieś informacje w tej sprawie. Wymienieni zapowiedzieli złożenie pozwów przeciw Latkowskiemu.

Film Latkowskiego to odpowiedź na filmy braci Sekielskich o pedofilii w Kościele. Bosak wskazał, że problemem jest instrumentalizowanie tematu pedofilii i wykorzystywanie go do „naparzanki politycznej”, ale jednak dzięki temu nagłaśnia się realny problem. – Te dwa filmy, które w ostatnim czasie powstały i zostały pokazane, są wyrzutem sumienia zarówno dla służb państwowych, jak i dla całego społeczeństwa, że tak długo trwało przyzwolenie – stwierdził Bosak. – Gdyby komuś naprawdę zależało, żeby zmienić sposób działania prokuratury i policji w różnych obszarach, to mielibyśmy intensywne działania od wielu lat – podkreślił wskazując, że obecne głosy oburzenia polityków są działaniem pod publiczkę, bo sprawa nie jest nowa.

Kolejnym tematem rozmowy był atak Witolda Gadowskiego na Konfederację i Bosaka jako „chłopca od Giertycha”. – Robota publicystów wspierających PiS to atakować ludzi z Konfederacji. Nasza robota, czyli sympatyków Konfederacji, to mieć do tego właściwy dystans i rozróżniać propagandę od informacji – powiedział Bosak. Wskazał, że Gadowski nie przedstawił żadnych konkretów, a jego wypowiedź była „enigmatycznym pomawianiem” prawdopodobnie wynikającym z pretensji o to, że wiele lat temu stracił stanowisko w TVP, a teraz przenosi swoje żale na Konfederację. Przy okazji Bosak kapitalnie sparodiował Gadowskiego pokazując na czym polega metoda stosowanej przez niego manipulacji.

Odnosząc się do protestu przedsiębiorców Bosak podkreślił, że wprowadzony zakaz zgromadzeń jest niekonstytucyjny, ponieważ konstytucja nie daje możliwości ograniczenia swobód obywatelskich poprzez rozporządzenie ministra zdrowia. – Moim zdaniem rząd tutaj przeszarżował, ale to nie nowina. Wiem, że konstytucja jest z gumy i PiS rozciąga ja i wygina w dowolny sposób. Nie należę do obrońców obecnej konstytucji, lecz do jej krytyków, ale zauważam fakt – podkreślił Bosak i dodał, że jego zdaniem protestujących byłoby o wiele więcej gdyby protesty nie zostały zakazane.

Źródło informacji: YouTube

Zobacz też:

 

Za: https://wprawo.pl/bosak-o-aferze-pedofilskiej-i-ataku-gadowskiego-na-chlopca-od-giertycha-wideo/

—————————————————————————