31 Maj 2020

Szczepienie przeciwko grypie

Rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało projekt nowego kodeksu wykroczeń administracyjnych, który przewiduje grzywnę za odmowę przeprowadzenia badań lekarskich i szczepień.

Jak wynika z dokumentu, naruszenie prawa o dobrostanie sanitarnym i epidemiologicznym ludności, w tym odmowa przeprowadzenia badań lekarskich, szczepienia zapobiegawczego i edukacji higienicznej, podlega grzywnie administracyjnej w wysokości od pięciu do siedmiu tysięcy rubli (ok. 283-396 zł).

Dla urzędników grzywna będzie wyższa – od siedmiu do dziesięciu tysięcy rubli (396-566 zł). Dla indywidualnych przedsiębiorców będzie to od dziesięciu do dwudziestu tysięcy lub do 30 dni administracyjnego zakazu działalności, a dla osób prawnych od dwudziestu do trzydziestu tysięcy rubli i także do 30 dni zakazu działalności.

Jak wyjaśnił wiceminister sprawiedliwości Denis Nowak, kodeks wykroczeń administracyjnych nie ma zastosowania wobec osób, które odmawiają szczepienia z jakiegoś osobistego powodu. Odpowiedzialność administracyjna powstaje, gdy obowiązek wykonania tych środków pojawia się zgodnie z ustawą o kontroli sanitarnej i epidemiologicznej. Takie przypadki obejmują wizyty w krajach o niekorzystnej sytuacji epidemiologicznej – konieczne będzie zaszczepienie się przed takimi podróżami. 

Z kolei szef Komitetu Legislacyjnego Rady Federacji Andrej Kliszas wyjaśnił, że przepisy dotyczące kar pieniężnych w kodeksie wykroczeń administracyjnych w przypadku odmowy szczepienia nie będą miały zastosowania wobec wszystkich obywateli, ale tylko w stosunku do grup ryzyka. Nie będzie powszechnych szczepień.

W ustawodawstwie nie ma obowiązku szczepienia obywateli. Norma ta będzie miała zastosowanie tylko do tych, których działalność zawodowa wiąże się z wysokim ryzykiem zakażenia. Nie dotyczy to większości obywateli – podkreślił Kliszas.

Senator dodał, że sam będzie przeciwny powszechnym szczepieniom obowiązkowym.

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/2020053012498278-czy-w-rosji-zaczna-obowiazywac-kary-za-odmowe-szczepien-sputnik/

—————————————————

Władza w Rosji idzie, jak widać, ręka w rękę z WHO odnośnie tzw. “pandemii” koronawirusa wspomagając tym samym wysiłki szczepionkowca-ludobójcy Billa Gatesa. Powoli, ale systematycznie elity rosyjskie zrzucają maski… – AD