1 Czerwiec 2020

25 maja 2020 roku zmarł George Floyd, czarny zatrzymany przez policjantów w Powderhorn, dzielnicy na południe od centrum Minneapolis w stanie Minnesota. Mężczyzna został zatrzymany po zawiadomieniu, że zapłacił w sklepie fałszywym banknotem 20-dolarowym. Podczas aresztowania biały policjant, Derek Chauvin, trzymał kolano na szyi skutego i leżącego na ulicy Floyda, co miało być przyczyną jego śmierci. Jednak według wyników sekcji zwłok Floyd nie umarł na skutek uduszenia, ale na skutek choroby wieńcowej i nadciśnienia oraz środków odurzających. Mimo tego, 29 maja policjant został aresztowany i oskarżony o zabójstwo. Śledztwo w tej sprawie prowadzi FBI.

Od 26 maja trwają w USA protesty pod hasłem „Black Lives Matter” („Życie czarnych ma znaczenie”). Zapowiadane jako pokojowe natychmiast przeobraziły się w starcia z policją, rabowanie sklepów, podpalenia i dewastacje. Demonstracje rozlewają się na całe Stany Zjednoczone. Do akcji przeciw agresywnym manifestantom wkroczyła Gwardia Narodowa, a w wielu miastach wprowadzono godzinę policyjną. W niedzielę wieczorem (31.05.2020) demonstranci zaatakowali Biały Dom oraz zdewastowali pomnik Tadeusza Kościuszki w parku Lafayette. Wybijali szyby, podpalali samochody.  Tak wyglądają „pokojowe” protesty w obronie praw Afroamerykanów.

Kto podpala USA? Prezydent Donald Trump jednoznaczne wskazał na Antifę deklarując na Twitterze, że zostanie ona uznana za organizację terrorystyczną. W zamieszkach uczestniczy też rasistowska organizacja Black Lives Matter, dofinansowana przez George’a Sorosa kwotą 33 milionów dolarów. Liderka tej organizacji, Yusra Khogali, oświadczyła: „Biali to podludzie z defektem genetycznym! Trzeba ich wymazać!”

ZOBACZ: „Biali to podludzie z defektem genetycznym! Trzeba ich wymazać!” Tak działają aktywiści Georga Sorosa

Dewastacje budynków, podpalenia samochodów, niszczenie pomników to standardowe elementy „pokojowych” protestów organizowanych przez Antifę i Black Lives Matter. W sierpniu 2017 urządzili „pokojową” manifestację w Charlottesville atakując legalny wiec w obronie przeznaczonego do usunięcia pomnika generała Roberta Lee, dowódcy wojsk Konfederacji w czasie wojny secesyjnej (1861–1865). Policja spacyfikowała legalny wiec obrońców gen. Lee i nie rozwiązała nielegalnej demonstracji agresorów z Antify i Black Lives Matter. W efekcie jedna osoba straciła życie, a kilkanaście było rannych. Czarni rasiści i lewacka Antifa nie od dziś podpalają USA na zlecenie Sorosa.

ZOBACZ: Co tak naprawdę wydarzyło się w Charlottesville? Długie ręce Sorosa, czyli same fakty

Źródło informacji: Twitter

Za: https://wprawo.pl/antifa-i-czarni-rasisci-podpalaja-usa-demonstranci-atakuja-bialy-dom-i-dewastuja-pomnik-tadeusza-kosciuszki-wideo/

————————————————————