21 Czerwiec 2020

Zdrada, sabotaż, współpraca opozycji z zachodnią agenturą, planowana dywersja i po 1989 roku rozkradzenie i wyprzedaże majątku narodowego Polski Ludowej przez uprzywilejowanych tych którzy dziś najbardziej zajadle plują na Polskę Ludową.

Ważne jest by czytać ze zrozumieniem, ponieważ są to ważne informacje dotyczące Polski Ludowej.

Dziś tak głośno oczernianej i opluwanej przez tych którzy najwiecej od 1989 roku na kradli i majątek narodowy rozgrabili. Przez różne swory żydów i potomków upa Ukraińców będących w polskich partiach politycznych i u władzy.  Sprawa dotyczy zniszczenia PRL przez wewnętrznych wrogów Polski sponsorowanych przez zachodnią agenturę. Którzy doprowadzili zdradą, sabotażem, dywersją do upadku Polski Ludowej.

Działo się to przez celowy sabotaż, szkodzenie Polsce, przez ludzi którzy mileli władze lokalną i ogólnokrajową.

                                       GODLO POLSKI

Pani Tiamat pisze.

Mnie nie podobalo sie paraliżowanie polskiego przemysłu.

Nasi rodzice ciężko na to pracowali żebyśmy mogli otrzymać bardzo dobre wykształcenie i leczyć się bezplatnie ze skutkow minionej wojny. A szalaly w Polsce powojennej straszliwe choroby. 

Było wiele kalek, ofiar bombardowan i łapanek. Zrujnowaną i zniszczoną Polskę stać było, żeby ludzi leczyć bezpłatnie i wybudować dwa i pół miliona mieszkan kwaterunkowych w ciągu 10 lat.  (Dzis brakuje w Polsce 3 miliony mieszkań- mimo, że miliony Polaków wyjechało z kraju za pracą).

Stać było Polaków na to, żeby odbudować kraj i rozbudować przemysł.

W powojennej Polsce zniszczonej prze okrutną niemiecką okupację i toczące się działania wojenne na terenie Polski było dużo problemów. A mimo to PRL wysiłkiem własnym Polaków stworzył bardzo duzo dobrych rzeczy:

Potężny polski przemysł, edukację, dla każdego opiekę zdrowotną czyli służbę zdrowia, budownictwo mieszkaniowe, bezpłatne wczasy pracownicze (rodzinne) , pełne zatrudnienie.

Po 1989 roku należało zostawić pozytywne osiągnięcia a pozbyć się niedociągnięć.Ale to juź nie od nas zależało.

Niestety.

Polska klasa robotnicza postanowiła sama się zlikwidować bo obiecali jej wizje biznesmenów i milionerów.  Teraz żaden robotnik nie wyjdzie na ulice przeciwko oligarchom i pasożytom.

Po 1989 roju, żal było patrzeć jak ci którzy przejęli władzę niszczą trud i osiągnięcia naszych rodziców.

Myśmy przecież tę Polskę kochali i przeżywaliśmy radośnie każde osiągnięcie: każde nowe osiedle mieszkaniowe, każdą nową szkołę na Tysiaclecie Polski, każdy nowy szpital, nowy statek wybudowany w polskiej stoczni, nową hutę, kopalnie.. mieliśmy przyjaciół; Polska żyła otoczona przyjaznymi nam sąsiadami, żyliśmy w przyjaźni z innymi narodami.

Nikt nas nie straszył ZSRR, Rosją.     ZSRR był gwarantem naszych polskich granic !.

Nawet do Afganistanu nas Rosjanie nie namawiali. Byliśmy samodzielnym państwem. Nikt Polaków nawet nie śmiał zapędzić do wojny w Afganistanie. Teraz jesteśmy na zawołanie hersztów z USA.

Nie mamy dumnej klasy robotniczej; ale mamy za to armie Ukraińców – w sumie też przepędzanych za chlebem z własnego kraju…A polski rolnik nie śmie hodować dużo krów bo mu Unia zabroniła nadprodukcji mleka ! Straszne są kary za nadprodukcję mleka w Polsce! Wielu rolników popełniło samobójstwo.

PRAWDA o  PRL 

TEKST POCHODZI Z KRĘGÓW WOJSKOWYCH PRL ALE WART JEST PRZECZYTANIA I ZADUMY.

A kto – z młodych wykształconych, z dużych miast – wie,

że kiedyś w Polsce produkowano generatory elektryczne dla największych elektrowni?

Że produkowano turbiny o mocy 500 MW, — a przymierzano się do turbin o mocy 1500 MW? 

Że połowa chińskich, indyjskich, indonezyjskich, greckich i tureckich, libijskich i irackich elektrowni — wyposażona była / jest nie w amerykańskie, czy niemieckie — a w polskie turbiny?

Że produkowano u nas śmigłowce, samoloty tłokowe i odrzutowe,

że produkowano 40.000 ciężarówek, że wytapiano 20 mln. ton stali, że byliśmy na 2 miejscu – za Japonią w produkcji statków rybackich,a te zdobywały Błękitną Wstęgę Atlantyku w tej kategorii, czy dzisiaj o tym się pamięta?

Że nasze zestawy audio – radio, wzmacniacze, głośniki, gramofony, magnetofon Radmoru — były lepsze niż amerykańskie i japońskie?

Że nasze sprężarki chłodnicze kupowało wiele krajów świata?

Że już w latach 50-tych nasz Star był napędzany gazem LPG — i miał nim chłodzone nadwozie?

Kto pamięta, że pierwszy PC komputer powstał w Erze – jeszcze przed ZX Spectrum?

Że wybudowano: Trasę Warszawa-Katowice (Gierkówka, niecałe 300 km – jedna z nielicznych dziś dróg dwujezdniowych o tej długości w Polsce). Trasę Łazienkowską wraz z drogami dojazdowymi w Warszawie;Dwujezdniową drogę Tuszyn-Łódź;

Szpital „Centrum Zdrowia Dziecka”; Szpital „Centrum Zdrowia Matki Polki”;

Rafinerię ropy naftowej w Gdańsku;

Odlewnię żeliwa w Koluszkach;

Zakłady Dziewiarskie „Kalina” w Lodzi;

Zakłady produkcji dywanów „Dywilan” w Lodzi;

Zakłady odzieżowe „Cotex”;

Zakład produkcji profili giętych w Bochni;

Zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego w Leżajsku i Lipsku;

Hutę miedzi w Głogowie;

Produkcja blach walcowanych na zimno w Hucie im. Lenina (obecnie im. Tadeusza Sendzimira);

Płocką Fabrykę Maszyn Żniwnych (wyd. 2,5 tys. sztuk kombajnów zbożowych BIZON);

Zakłady mleczarskie w Węgrowie, Ciechanowie, Chodzieży, Zabrzu;

Produkcja autobusu Jelcz w Laskowice-Jelcz koło Wrocławia.

Zakłady mięsne w Ostródzie, Sokołowie Podlaskim, Zielonej Górze;

Port Północny i nafto-port (mieliśmy wtedy własne tankowce);

Zakład kineskopów kolorowych na licencji amerykańskiej w Piasecznie (wtedy jedyny zakład w Europie produkujący tej klasy sprzęt);

Produkcja układów scalonych i półprzewodników w Naukowo-Produkcyjnym Centrum Półprzewodników CEMI w Warszawie,

Elektroniczne Zakłady Elwro we Wrocławiu. Polski komputer “ODRA”

11 elektrowni (w tym największa, Kozienice I – o mocy 1200 MW; Elektrownie Turów w Turoszowie i wielką kopalnię odkrywkową węgla brunatnego. (A po 1989 r. – zero elektrowni) –

W PRL było jeszcze wiele, wiele innych polskich zakładów przemysłowych.

W latach 70′ oddawano do użytku ok. 300 tys. mieszkań rocznie, a obecnie ok. 1/3 tej liczby, w latach 90-tych jeszcze mniej. W latach 1970-75 płace wzrosły o 40%; W dekadzie 1970-80 – wzrost PKB to około 80% (po 1989 r. potrzeba było na taki sam wyczyn 20 lat); Spożycie mięsa na głowę było wyższe niż dziś, mięsa nie myto, nie szpycowano chemią i nie nasączano (Constar);

Od 1989 roku mierzy się w Polsce liczbę osób żyjących poniżej minimum socjalnego na 24 %, obecnie jest to – powyżej 60% !

We wrześniu 1980 r. (kiedy Gierek odchodził) zadłużenie Polski w Klubach Paryskim i Londyńskim wynosiło ok. 17,6 miliardów dolarów. Na osobę (615 USD) było ono mniejsze niż na Węgrzech (836 USD) lub Jugosławii (856 USD). Pod względem zadłużenia byliśmy na 12-13 miejscu w świecie — co odpowiadało naszej ówczesnej produkcji.

Przypominam, że Polska posiadała wówczas rezerwy walutowe w wysokości ok. 1,3 mld USD — 4 mld USD w surowcach i półfabrykatach, jak również blisko miliardową nadwyżkę eksportu nad importem (wartość eksportu w 1980 to ok 10 mld USD; 

Dług Gierka został prawie całkowicie spłacony w roku 2009. Gierek, kiedy rządził, mieszkał w rządowych willach (które przy niektórych dzisiejszych chałupach wyglądały jak psia buda). Po internowaniu mieszkał w domku typu klocek w Ustroniu. Jeździł maluchem 126p kupionym za talon. Żył tylko z emerytury belgijskiej za okres przepracowany w tamtejszych kopalniach.

Co do zakładów pracy w PRL, to można wymienić jeszcze setki innych, w zależności z jakiego fragmentu Polski się pochodzi, bo po prostu było tego całkiem sporo.

Jeśli wszystko to było nieopłacalne – to niech mi ktoś wyjaśni, z czego dokładano do interesu ?

 

Proste pytania dla tych, którzy dostają piany na ustach kiedy pada słowo ROSJA.


Proszę ujawnić przedstawić dokument, które przedsiębiorstwa wykupiła Rosja lub Rosjanie w Polsce za bezcen, a następnie zlikwidowała przez tzw. wrogie przejęcia ?

Może w Warszawie ?, w Łodzi? na Górnym Śląsku, w Starachowicach?   W jakim rejonie Polski ?

Kto doprowadził armie Polską do ruiny, tak że w tej chwili mamy zaledwie parę tysięcy żołnierzy zdolnych do obrony do walki?

Czy to w Moskwie powstają prawa zakazujące w Polsce wędzenia mięsa?

Kto limituje nam połowy ryb, produkcję mleka, cukru, etc.? Rosja ?

Czy to Rosja kontroluje handel w Polsce przez 12 największych sieci handlowych?

Ktoś może dać przykład ? — Gdzie i kiedy Rosjanie przez podstawione osoby wykupują ziemie na zachodzie, północy Polski?

A może ktoś zna jakieś rosyjskie, lichwiarskie banki w Polsce ? w kraju nad Wisłą?

Kto zlikwidował całe nasze gałęzie przemysłu takie jak stocznie, elektronika, hutnictwo, zbrojeniówkę? Zrobili to Rosjanie ???

A może Putin nałożył na nas haracz za emisję dwutlenku węgla, przez co prąd kosztuje Polaka dwa razy więcej !.

Czy Rosja w Polsce propaguje demoralizację, czy propaguje marsze homo i niszczy rodzinę, patriotyzm młodzieży, atakuje katolików?

Czy Rosja nie pozwala budować dróg tak jak chcemy, ze względu na dwa żółwie przechadzające się od sadzawki do sadzawki? Czy Rosjanie planują masowe osadnictwo obcych na ziemiach polskich?

Czy Rosjanie roszczą pretensje do 1/3 polskiego terytorium?

Czy Rosja wspiera naszych wrogów takich jak banderowcy?

Czy żąda od nas wysyłania kontyngentów wojskowych do Afganistanu, na Bliski Wschód czy ostatnio do Afryki przy okazji niszcząc nasze interesy i powiązania handlowe?

Czy Rosja narzuca nam swojego rubla, czy ktoś inny – euro?

Czy Rosja zmusiła do emigracji zarobkowej około 4 milionów, głównie młodych ludzi po 1989 roku?

Czy to Rosja kazała nam podpisach w 2006 roku traktat lizboński, który de facto zlikwidował suwerenność Polski?

Co złego uczyniła Rosja po 1989 roku Polsce i Polakom ?

Jest ktos taki na NEON 24 komu Rosja zrobila osobista krzywde ??? !!! 

Pytania można mnożyć – bagaż historyczny stosunków polsko-rosyjskich jest ciężki jak cholera  (tylko żeobecnie jest rok 2020 teraźniejszość i obecni Rosjanie nic nie mają do obecnej Polski)– każdy powinien zrozumieć proporcje

Los Ukrainy jest ważny — ale jeszcze ważniejsze jest to, co LEŻY w INTERESIE POLSKI 

a co NIE LEŻY w naszym POLSKI INTERESIE –  czasem się o tym zapomina… 

Artykul zredagowala Pani Tiamat  21.06.2020

MonacoPs.

Polskę Ludową zniszczyli ludzie. To były siły wewnętrzne finansowane i sponsorowane przez Zachodnią agenturę. Zdrada, sabotaż, współpraca opozycji z zachodnią agenturą, planowana dywersja i po 1989 roku rozkradzenie, wyprzedaże majątku narodowego Polski Ludowej przez uprzywilejowanych wrogów Polski, tych którzy dziś najbardziej zajadle plują na Polskę Ludową.

Za: https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/156018,celowe-zniszczenie-polski-ludowej

————————————————————