27 Czerwiec 2020

Prezes Ordo Iuris zapowiada interwencję w sprawie cenzury ze strony YouTube
Mecenas Jerzy Kwaśniewski. Fot. Puls Biznesu / Forum

Mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris zapowiedział, że Instytut podejmie interwencję w sprawie działań serwisu YouTube, który ocenzurował film „Ich prawdziwe cele”, poświęcony działaniom środowisk LGBT.

W sobotnie przedpołudnie serwis YouTube usunął ze swojej platformy film „Ich prawdziwe cele”, demaskujący prawdziwą strategię i plany działań światowego homolobby. Film wyprodukowany przez PCh24.pl był dostępny dla użytkowników amerykańskiego monopolisty zaledwie przez kilka dni. Można w nim znaleźć komentarze wielu publicystów i ekspertów, wśród nich m.in. mec. Jerzego Kwaśniewskiego, który na Twitterze skomentował „cenzorskie” działania serwisu YouTube.

„No i stało się oczywiste – film „Ich prawdziwe cele” został usunięty z YouTube. Podejmiemy interwencję. Cenzura pod pretekstem walki z „mową nienawiści” jest instrumentem kłamstwa” – napisał prezes Instytutu Ordo Iuris, zapowiadając interwencję w tej sprawie.

„Z pewnością komunikat wyświetlany przez YouTube jest oskarżeniem o mowę nienawiści. To stanowi naruszenie dóbr osobistych twórców i uczestników filmu” – powiedział mec. Jerzy Kwaśniewski w komentarzu dla PCh24.pl.

Co ciekawe, kilka dni temu szef Ordo Iuris tak pisał o cenzurze w świecie „tęczowej rewolucji”: „Wrogiem ideologii jest prawda i metoda naukowa, które rozbijają w proch pseudonaukowe frazesy ideologów. Stąd staje się zrozumiałe, dlaczego ideolodzy gender i aktywiści LGBT – śladem systemów totalitarnych – muszą dla utrwalenia swych wpływów wprowadzać cenzurę słowa i ograniczać wolność akademicką. Bo prawda, choć potrzebuje na to czasu, weryfikuje i demaskuje każdą ideologię”.

Film „Ich prawdziwe cele” jest wciąż możliwy do obejrzenia za pośrednictwem specjalnego serwisu VOD, dostępnego na stronie PCh24.pl. [KLIKNIJ I ZOBACZ FILM].

Źródło: Twitter, PCh24.pl

WMa

Za: https://www.pch24.pl/prezes-ordo-iuris-zapowiada-interwencje-w-sprawie-cenzury-ze-strony-youtube,76843,i.html

———————————————————————-