1 Lipiec 2020

Przed II turą wyborów prezydenckich trwają podchody do elektoratu Konfederacji, żeby przekonać wyborców Krzysztofa Bosaka do głosowania na Andrzeja Dudę lub Rafała Trzaskowskiego. Propaganda PiS już próbuje wmówić Polakom, że Bosak wspiera Dudę. Czyżby?

W programie „Super Expressu” Bosak został zapytany, jak odpowiedziałby prezydentowi Dudzie na stwierdzenie, że niewiele ich różni. W odpowiedzi Bosak wypunktował hipokryzję urzędującego prezydenta zadając kilka kluczowych pytań.

– Panie prezydencie, jak to się stało, że przez pięć lat, kiedy organizował Pan pozorowaną debatę konstytucyjną, nie zaprosił Pan nikogo z naszych środowisk do tej dyskusji? Jak to jest, że chciał Pan wpisać Unię Europejską do konstytucji? Jak to jest, że znalazł Pan czas na spotykanie się z działaczami LGBT, a nie znalazł Pan nigdy czasu na spotkanie się z działaczami środowiska wolnościowego, tradycjonalistycznego czy narodowego? Jak to jest, że w komitecie obchodów stulecia odzyskania niepodległości znalazło się miejsce dla partii Razem, a nie znalazło się dla Stowarzyszenia Marsz Niepodległości? Jak to jest, że potępia Pan nacjonalizm przy różnych okazjach, opowiada o wielokulturowości i państwie Polin, a nie jest Pan w stanie odrzucić żydowskich roszczeń majątkowych ze Stanów Zjednoczonych? Jak to jest, że nie udało się zaproponować przez pięć lat ani jednej konserwatywnej ustawy, np. ustawy domykającej system edukacyjny w sprawach LGBT, żeby nie było Tęczowych Piątków? Albo ustawa o pełnej ochronie życia nienarodzonego? Jak to jest, że nie udało się doprowadzić do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej? Jak to jest, że podpisał Pan trzydzieści ustaw podnoszących podatki i wprowadzających nowe daniny? Jak to jest, że bez szepnięcia słowa sprzeciwu akceptujemy nowe regulacje unijne niekorzystne dla nas w energetyce? Jak to jest, że popiera Pan zadłużanie całej Europy i przyznanie Unii Europejskiej nowych kompetencji? – pytał Bosak.

Z tych pytań wyłania się oczywista oczym, chociaż zapewniają, że jest inaczej.

Cały wywiad poniżej. Wbrew tytułoywistość: prezydent Andrzej Duda nie jest ani prawicowy, ani konserwatywny, ani narodowy. Mamy do czynienia z udawaniem i mamieniem Polaków patriotycznymi hasłami. A rzeczywistość jest taka, że PAD i PiS pchają Polskę w kierunku lewicowwi nagrania Krzysztof Bosak nie zdradził jak zagłosuje w II turze. Jedyne, co powiedział, to, że odda ważny głos.

Źródło informacji: YouTube

Za: https://wprawo.pl/bosak-punktuje-dude-jak-to-sie-stalo-ze-przez-piec-lat-nie-zaprosil-pan-nikogo-z-nas-do-dyskusji-wideo/

————————————————————