29 Lipiec 2020

Przywódca Korei Kim Dzong Un oświadczył na konferencji weteranów, że broń jądrowa jest skutecznym środkiem odstraszania i trwale zabezpiecza kraj przed konfliktami zbrojnymi – podały we wtorek państwowe koreańskie media.

Kim przemawiał w poniedziałek z okazji 67. rocznicy podpisania rozejmu w wojnie koreańskiej z lat 1950-1953. W tym dniu w Korei jest obchodzony dzień zwycięstwa nad Stanami Zjednoczonymi w wojnie o wyzwolenie ojczyzny.

Przywódca powiedział, że opracowana przez Koreę broń jądrowa daje jej „absolutną siłę”, by uchronić się przed konfliktem zbrojnym w przyszłości. Ocenił, że kraj jest teraz w stanie obronić się przed jakimkolwiek zagrożeniem wojskowym ze strony wrogich sił.

„Dzięki naszym solidnym i skutecznym środkom odstraszania, służącym samoobronie, nie będzie już wojny na tej ziemi, a nasze bezpieczeństwo narodowe i przyszłość zostaną trwale zagwarantowane” – oświadczył Kim.

Jego wypowiedzi przytacza japońska stacja NHK i kontrolowana przez reżim w Seulu agencja Yonhap.

Kim Dzong Un wielokrotnie zapewniał o skłonności do całkowitej denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego, ale nigdy nie ogłosił konkretnego planu tego procesu. Negocjacje w tej sprawie pomiędzy Waszyngtonem a Pjongjangiem znajdują się w impasie od zakończonego fiaskiem drugiego szczytu z udziałem Kima i prezydenta USA Donalda Trumpa, który odbył się w lutym 2019 roku w stolicy Wietnamu, Hanoi.

Na podst. forsal.pl/opr. Eugeniusz Onufryjuk

Za: http://xportal.pl/?p=37190

—————————————————————–